piątek, 10 lipca 2015

Mongolia: 200-letni zmumifikowany mnich wciąż żyje!


Najbardziej niesamowita wiadomość, a jednocześnie zagadka jaka kiedykolwiek pojawiła się na świecie! Odnaleziono ciało zmumifikowanego 200- letniego mnicha, którego eksperci uważają za wciąż żywego! Według nich mumia jest w stanie głębokiej medytacji.


Jak podają inne źródła mumia była w rękach przemytników i miała być sprzedana na czarnym rynku. Odnaleziono ją w mieszkaniu jednego z przemytników. Władze przetransportowały mnicha do stolicy Mongolii, Ułan Bator. Przeszedł tam on serię badań, które wykazały, że mnich żyje. Znajduje się w stanie głębokiej medytacji tzw. „tukdam”, jest to określenie opisujące człowieka znajdującego się bardzo blisko Buddy. Jeżeli taki stan trwa więcej niż trzy tygodnie to ciało się kurczy. Teraz mumia jest poddawana dalszym obserwacjom w celu całkowitego potwierdzenia jego funkcji życiowych.


Mnich ponoć jest Dashi-Dorzho Itigilow, który niegdyś żył w Buriacji (były Związek Radziecki). Przed swoją śmiercią powiedział swoim uczniom, aby po 30 latach ekshumowali jego ciało. Zakonnik umarł w pozycji lotosu. Po 30 latach spełniono jego prośbę i odkopano jego zwłoki, które zachowały się w idealnym stanie. Uczniowie z obaw przed władzami radzieckimi ponownie zakopali ciało. W 2002 roku znów je odkopano i wtedy przepadło. 


Zgodnie z art 18 Kodeksu karnego Mongolii za przemyt dziedzictwa kulturowego handlarzom grozi kara grzywny do 3 milionów rubli (43000 dolarów) lub od pięciu do dwunastu lat więzienia. Mnich jest obecnie strzeżony w Narodowym Centrum Ekspertyzy Sądowej w Ułan Bator.
Źródło: siberiantimes

8 komentarzy:

Nie Zawsze Poprawne Zapiski Dee pisze...

Niesamowite!

Anonimowy pisze...

O jaaaaa!!

Bazarek pisze...

Bardzo ciekawe.

Frostweb pisze...

Super blog, niezwykle interesujące informacje!

Anonimowy pisze...

Mega blog, szkoda że umarł...

Anonimowy pisze...

i co dalej z mumią?

Anonimowy pisze...

Czy to WARIATKOWO? Prymitywne ludy nie znaja bakteriologii ani pojęcia mumifikacji, Musieli sobie jakos wytlumaczyc dlaczego ciało czasem rozkłada się inaczej. Cwani kaplani dorobili wlasna propagandę. Cale Zycie Pracowal Aby Stac się Mumia! no po prostu wynaleźli lek na starość! Niektorzy Europejczycy zgłupieli aby zachwycać się plemionami które zatrzymaly się w rozwoju tysiące lat temu.

Manoj Sharma -India Trip Designer pisze...

Dear Blogger,
Please see the details of this tour below.
Rajasthan is a standout amongst the most delectable states of India. Voyagers come to visit the state keeping in mind the end goal to view the amazing palaces as well as grand forts that tell again the vacationers about the Rajputs of that time. Rajasthan is the major state of India. And the key destinations of the state can be visited around by the assistance of RAJASTHAN TOUR PACKAGES.
India Trip Designer
+91-9837332533