sobota, 12 maja 2012

Kobieta z najdłuższą brodą na świecie

Vivian Wheeler jest nietuzinkową i bardzo nietypową kobietą . Nietypową ponieważ zyskała przydomek kobiety z najdłuższa brodą na świecie. Trafiła m.in do Księgi Rekordów Guinnessa. Jej broda ma długość około 28 cm, a dokładnie 27, 94 cm.


Vivian jest 62-letnią mieszkanką Kalifornii, niegdyś pracowała w cyrku. Kobieta choruje na tzw. nadmierne owłosienie lub tzw. syndrom wilkołaka. Wheeler urodziła się także jako hermafrodyta, posiadała obie płcie. Jej matka po porodzie zdecydowała się na operacje i w taki sposób Vivian jest dziś kobietą.
Jej ojciec nigdy jej nie akceptował, w wieku 5 lat wysłał ją do pracy w cyrku, gdzie miesięcznie zarabiała 1000 dolarów. Z powodu wstydu jaki czuł chciał ją mieć jak najdalej od domu.


Jednak los do niej się uśmiechnął, poznała tam chłopca o imieniu Richard Lorenc(obecnie 33-latek). Zapoznali się, gdy chłopak miał 3 lata, w wieku 7 lat kobieta zaadoptowała go i potraktowała jak prawdziwego syna.


Vivian doczekała się wnuków i jako szczęśliwa zdobywczyni Rekordu Guinnessa mieszka w pobliżu swojego syna w Kalifornii. Tragiczny los odwrócił się od kobiety, aby na stare lata doczekała prawdziwego szczęścia.

Brak komentarzy: