wtorek, 10 lipca 2012

Droga do Atlantydy, tajemnica wysp Bahama

Każdy z nas słyszał na pewno opowieść o zaginionej Atlantydzie, a czy wiecie czym jest Bimini Road? Bimini Road znajduje się na Bahamach i być może jest częścią zatopionego miasta Atlantydy, jednak nikt tego nie jest pewny na 100%. Bimini Road została odkryta w 1968r. Seria przeprowadzonych tam badań metodą radiowęglową daje teorie, że Road Bimini może istnieć już od 2000 lub 3000 lat.
1930r. odkrycie Bemini przepowiedział popularny w swoich czasach medium, , Edgar Cayce, który rzekomo rozmawiał z osobą żyjącą na Atlantydzie w poprzednim życiu. Cayce powiedział wówczas, że Atlantyda leżała w pobliżu Bemini. I własnie tam znajdzie się fragmenty zaginionej świątyni.
Naukowcy w 1938r. odnaleźli fragmenty świątyni, która zatonęła w morzu niedaleko Bimini.Wiele osób uważa, że Road Bemini jest ścianą lub drogą prowadzącą do zaginionej Atlantydy.


 Road Bemini składa się z dwóch rzędów, równoległych kamieni, które na pewno nie są tworem natury, a istot rozumnych. 


Prostokątne kamienie leżą 15 stóp pod wodą, tylko mile morską od Północnego Bemini. Droga ciągnie się przez prawie cały kilometr. 
Road Bemini jest punktem honorowym, każdego nurka i turysty kochającego legendę o Atlantydzie, który musi go odwiedzić. 

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Uwielbiam pływać, choć nurkować trochę się boję... Może jak dorosnę to spróbuję... Na pewno chciałabym zobaczyć to miejsce na żywo, na własne oczy!
Super blog, obserwuję!