środa, 8 lipca 2015

Poznajcie kraba palmowego, stwora, który chodzi po ulicach!


Jednym z przerażających stworzeń, które możesz spotkać na wakacjach jest krab palmowy. Jest to największy na świecie stawonóg, który chodzi sobie i żeruje na lądzie. Możesz go spotkać na ulicy czy w lesie. Średnio kraby palmowe ważą około 4 kg, ale spotkano osobnika, który ważył 14 kg i mierzył 1, 8 metra!


Kraby palmowe najczęściej występują w obszarze Oceanu Indyjskiego, głównie na Wyspie Bożego Narodzenie, gdzie mieści się ich największa populacja. Te stworzenia bez problemu mogą rozłupać dorodnego kokosa, stąd też ich nazwa. Najciekawszym jest fakt, że kochają one błyskotki. Często wkradają się do domów czy namiotów w celu kradzieży, np. biżuterii czy patelni. Z tego względu nazywa się go również krabem rozbójnikiem. Wyobraźcie sobie spotkać takiego potwora w namiocie!


Według różnych źródeł kraby palmowe żyją od 30 do 60 lat! Wspinają się na palmy i zbierają z nich od jednego do dwóch kokosów po czym schodzą w dół by je skonsumować. Są zwierzętami wszystkożernymi jedzą również owoce, nasiona, jaja żółwi, padlinę czy nawet muszle. Swoich strasznych szczypiec używają, gdy są w bezpośrednim zagrożeniu. Są całkowicie przystosowane do życia na lądzie. Utoną jeżeli pozostaną zbyt długo zanurzone w wodzie.Źródło: viralnova

Brak komentarzy: