poniedziałek, 30 maja 2011

10 niesamowitych miejsc na Ziemi

Cuda wytworzone przez naturę przejawiają się w różnych kształtach i rozmiarach, począwszy od przeraźliwie wysokich gór kończąc na pięknych rzekach i jeziorach. Mimo tego, że otacza nas betonowy, szary świat istnieją jeszcze miejsca na ziemi nienaznaczone obecnością człowieka, o których istnieniu większość z nas nie ma pojęcia.

Top 10 najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Mount Everest
Najbardziej upragniony do zdobycia, najwyższy szczyt świata, którego wysokość sięga do 29.035 stóp (8850 m.n.p.m).

















Mount Roraima
Ogromna góra stołowa rozciągająca się na obszarze Brazylii, Wenezueli i Gujany. Na jej terenie istnieje m.in najbardziej zjawiskowy wodospad na świecie.












 Don Juan Pond
Bardzo płaskie i płytkie jeziorko znajdujące się na Antarktydzie. Jego woda jest 8 razy bardziej słona niż wody Morza Martwego i podobno, aż o 18 razy przebija zasolenie wód oceanicznych. Zasolenie zbiornika jest tak wysokie, że nie zamarza on nigdy zimą. 
















Socotra
Najbardziej zróżnicowanym biologicznie miejscem na Morzu Arabskim jest znajdująca się w Republice Jemenu Socotra. Jej zróżnicowanie jest tak wielkie, że można zwiedzanie zacząć od oglądania najróżniejszych ptaków kończąc na podziwianiu pięknych raf koralowych występujących tylko w tym miejscu. Śmiało Socotre można nazwać najbardziej egzotycznym miejscem na Ziemi.












Rotorua
Miasto znajdujące się w północnej części Nowej Zelandii. Wyjątkowość tego miejsca bierz się z niezwykle wielkiej aktywności geotermalnej, która sprawia, że miejsce to ma swój charakterystyczny zapach mowa tutaj o woni zgniłych jaj będącej wynikiem obecności dużej ilości siarki w powietrzu. Mieszkańcy oraz turyści korzystają z gorących źródeł jak i z kąpieli błotnych.
































Sanqingshan Chiny
Jest dosyć małym Parkiem Narodowym w prowincji Jiangxi, który zajmuje 7 miejsce na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO . Swoją sławę zawdzięcza niezwykle pięknym atrakcją krajobrazowym. Sanqingshan charakteryzuje się wyjątkowymi wahaniami klimatu i zmieniającymi się co chwila warunkami meteorologicznymi. Ponadto sceniczny, filmowy wygląd może zawdzięczać granitowym słupom i szczytom (48 szczytów i 89 filarów granitowych), które przypominają kształtem zwierzęta lub sylwetki ludzi. 
















Eye of Mauretania Afryka
Spektakularne miejsce znajdujące się na depresji w Saharze Mauretanii wygląda jak prawdziwe ludzkie oko. Naukowcy twierdzą, że zjawisko to powstało na skutek uderzenia meteorytu lub podziemnej, nuklearnej eksplozji. Szacują się, że uderzenie takiej eksplozji  musiało wynosić kilka giga ton.














The Great Dune Pyla
Te piękne wydmy w cale nie znajdują się na pustyni tylko we Francji, obejmują obszar 500 metrów od wybrzeża lasu co tworzy dość zaskakującą scenerie. 















Pamukkale Turcja
Zadziwiającym tworem natury są tarasowe baseny istniejące od ponad dwóch tysięcy lat. Powstały w wyniku trzęsień ziemi, które w Turcji są dość częstym zjawiskiem. Wody te mają kolor mleczno-biały, przypisywane są im właściwości odmładzające. 

2 komentarze:

julka(fanka) pisze...

Strona świetna, szkoda tylko, że przeczytałam wszystkie posty i nie mam już co czytać. Proszę więcej tematów!!

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawe dzięki tym postom jestem wzbogacona o cudowne wrażenia dotyczące tak niesamowitych miejsc na Ziemi. O niektórych nie miałam pojęcia