piątek, 10 lipca 2015

Mongolia: 200-letni zmumifikowany mnich wciąż żyje!


Najbardziej niesamowita wiadomość, a jednocześnie zagadka jaka kiedykolwiek pojawiła się na świecie! Odnaleziono ciało zmumifikowanego 200- letniego mnicha, którego eksperci uważają za wciąż żywego! Według nich mumia jest w stanie głębokiej medytacji.


Jak podają inne źródła mumia była w rękach przemytników i miała być sprzedana na czarnym rynku. Odnaleziono ją w mieszkaniu jednego z przemytników. Władze przetransportowały mnicha do stolicy Mongolii, Ułan Bator. Przeszedł tam on serię badań, które wykazały, że mnich żyje. Znajduje się w stanie głębokiej medytacji tzw. „tukdam”, jest to określenie opisujące człowieka znajdującego się bardzo blisko Buddy. Jeżeli taki stan trwa więcej niż trzy tygodnie to ciało się kurczy. Teraz mumia jest poddawana dalszym obserwacją w celu całkowitego potwierdzenia jego funkcji życiowych.


Mnich ponoć jest Dashi-Dorzho Itigilow, który niegdyś żył w Buriacji (były Związek Radziecki). Przed swoją śmiercią powiedział swoim uczniom, aby po 30 latach ekshumowali jego ciało. Zakonnik umarł w pozycji lotosu. Po 30 latach spełniono jego prośbę i odkopano jego zwłoki, które zachowały się w idealnym stanie. Uczniowie z obaw przed władzami radzieckimi ponownie zakopali ciało. W 2002 roku znów je odkopano i wtedy przepadło. 


Zgodnie z art 18 Kodeksu karnego Mongolii za przemyt dziedzictwa kulturowego handlarzom grozi kara grzywny do 3 milionów rubli (43000 dolarów) lub od pięciu do dwunastu lat więzienia. Mnich jest obecnie strzeżony w Narodowym Centrum Ekspertyzy Sądowej w Ułan Bator.
Źródło: siberiantimes

8 komentarzy:

Nie Zawsze Poprawne Zapiski Dee pisze...

Niesamowite!

S. pisze...

O jaaaaa!!

Bazarek pisze...

Bardzo ciekawe.

RadomLokalne.pl pisze...

RadomLokalne.pl to darmowy serwis ogłoszeniowy oraz lokalny katalog firm. Dodaj bezpłatnie ogłoszenia oraz wpisz się do lokalnego katalogu firm.
Bezpłatne ogłoszenia ze Radomia i okolic. Wiele ciekawych ogłoszeń, różne dziedziny i kategorie. Dodaj swoje ogłoszenie za darmo!
Celem naszego serwisu jest promowanie firm z Radomia i powiatu Radomskiego. Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego zamieszczania swoich ofert, reklam oraz wpisania się do lokalnego katalogu firm.
Serwis ogłoszeniowy Radom Lokalne jest serwisem całkowicie bezpłatnym, wszelkie ogłoszenia i reklamy zamieszczamy bez jakichkolwiek opłat. Ogłoszenia są moderowane przez administratorów w celu zapewnienia jak najlepszej jakości ofert.
Darmowe ogłoszenia Radom - Radom Lokalne. Zapraszamy serdecznie do dodawania swoich ogłoszeń. Bardzo dobra pozycja w google gwarantuje iż mamy
bardzo dużą oglądalność strony. Nasz serwis ogłoszeniowy oraz katalog firm obejmuje miasto Radom, Pionki, Iłża, Skaryszew, Gózd, Jastrzębia,
Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Pionki, Przytyk, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew
Ogłoszenia Radom to zupełnie darmowy serwis ogłoszeń z Radomia i okolic powiatu Radomskiego, nie pobieramy żadnych opłat za dodanie ogłoszenia.
U nas możesz wypromować dodane ogłoszenie drobne, pozycjonowanie naszego serwisu sprawia że każde ogłoszenie jest promowane w wyszukiwarce.
Serdecznie polecamy nasz serwis drobnych ogłoszeń Radom Lokalne.

Ogłoszenia Radom. Radom Lokalne


Frostweb pisze...

Super blog, niezwykle interesujące informacje!

Anonimowy pisze...

Mega blog, szkoda że umarł...

Anonimowy pisze...

obserwacjom, a nie obserwacją "panie redaktorku"

Anonimowy pisze...

i co dalej z mumią?