czwartek, 20 października 2011

Stop aborcji!

W Teksasie wymyślono amatorski program mający uświadamiać kobiety przed aborcją. Urzędnicy apelują do kobiet, że nie tylko robią sobie krzywdę, ale także swoim nienarodzonym dzieciom. Wprowadzono przepis, że każda kobieta, która chce przerwać ciąże musi przymusowo poddać się badaniu USG, aby zobaczyła kogo chce zabić. Lekarz musi także przynajmniej dwie godziny przed zabiegiem aborcji wykonać także test ultradźwięku, aby matka zobaczyła i usłyszała dźwięk bicia serca swojego dziecka. Szesnaście stanów wprowadziło już to prawo, a dziesięć innych rozważa wprowadzenie tej propozycji.

"Jestem dumny, że Teksas zrobiliśmy bezpieczniejszym miejscem dla tych nienarodzonych, lecz nasza praca nie została jeszcze skończona" tak wypowiada sie gubernator Rick Perry.

Projekt ten zyskuje coraz większe poparcie społeczne, nawet jedna z  kobiet Juda Myers, która zaszła w ciąże w wyniku gwałtu zdecydowała się urodzić i wychować swoją córeczkę. Jest ona dziś wierną zwolenniczką nowego projektu chroniącego życie.
"Kobiety mogą zostać bohaterkami, a nie dla celów wygody myśleć jak przez 9 miesięcy pozbyć się dziecka" wypowiada się na temat nowych projektów wprowadzanych w Teksasie Juda Myers.

Organizacje takie jak planowanie rodziny wyraziły swój osobisty sprzeciw tłumacząc się"jest to jedna z okazji, aby zawstydzić i sprawić ból kobietą, które podjeły tak trudną i osobistą decyzję".

Kelly Hart z Organizacji Planowania Rodzinny uważa, że ustawa ta narusza zaufanie między lekarzem, a ich pacjentem.

Jeżeli już mówimy o uświadamianiu kobiet to należy wspomnieć krótko o figurkach, które mają wpłynać na wyobraźnie wszystkich przyszłych matek.
Wykonano projekt bardzo realistycznych figurek przedstawiających małe bobasy, noworodki w różnych stanach emocjonalnych począwszy od płaczu do snu.

Czy nie są one zabójczo przekonywujące?
1 komentarz:

SweetDreams pisze...

Jezu, jak zobaczyłam te figurki, to myślałam, że to żywe dzieci :)