czwartek, 6 grudnia 2012

Najlepsze zdjęcia duchów jakie, kiedykolwiek zrobiono cz.1

Dzisiaj wybraliśmy dla was kilkanaście najlepszych zdjęć duchów jakie kiedykolwiek zrobiono.


1. Pani Brown 

Mówi się, że jest to fotografia tzw. Pani Brown. Zdjęcie zjawy na schodach stało się najbardziej znanym obrazem ducha w internecie. Uważa się, że Pani Brown jest postacią Lady Dorothy Townshend, żony wicehrabiego Charlesa Townshend. Mieszkali oni w Raynham Hall w Norfolk, w Anglii, w roku 1700. 
Chodziły plotki, że Dorothy zanim wyszła za mąż miała już kochanka, Lorda Whartona. Jej mąż po latach dowiedział się dopiero o niewierności żony. Nigdy nie mógł się z tym pogodzić. W 1726r. Pani Townshend zmarła, wynikało tak przynajmniej z zapisów prawnych. Jednak nikt w to nie wierzył, domniemano  że pogrzeb był sfabrykowany, a Dorothy jest przetrzymywana w domu, w odległym jego kącie, odcięta od świata, gdzie po paru latach zmarła naprawdę.
Po śmierci Charlesa ludzie zaczęli mówić, że w domu Raynham Hall straszy. Podejrzewano, że był to duch biednej Dorothy, która najczęściej jak na fotografii ukazywała się na dębowych schodach i w kilku innych partiach domu.
W 1800 roku król Jerzy IV podczas pobytu  w Norfolk, zatrzymał się właśnie w Raynham. Podobno ujrzał on postać kobiety ubranej w brązową suknię, która stała obok jego łóżka.  W 1835 roku dwukrotnie widział ją  również  pułkownik Loftu.  Z jego opisów wynika, że tak jak król Jerzy IV on także widział kobietę w brązowej sukni. Według Pułkownika skóra kobiety mieniła się. Kilka lat później, kapitan Frederick Marryat i dwóch  jego przyjaciół widzieli Dorothy jak szła, a raczej przepływała korytarz, a w ręku miała świecę. Przeszła ona obok kapitana, który twierdził, że uśmiechała się ona do niego w diabelski sposób. Strzelił on kulką w kobietę jednak ta zamiast zatrzymać się przeleciała przez postać.
Zdjęcie powyżej zostało zrobione w 1936r. przez kapitana i dwóch fotografów.

2. Lord Combermere


Fotografia została wykonana w 1891r. w bibliotece Combermere Abbey przez Sybell Corbet. Widać na niej po lewej stronie, słabo widoczną postać mężczyzny. Siedzi on w fotelu. Wyraźnie jest widoczna jego głowa, kołnierz i rękę, którą trzyma na podłokietniku fotela. Uważa się, że jest to duch Lorda Combermere.
Na początku 1800r., Lord Combermere był  brytyjskim dowódcą kawalerii. Zasłużył się on w kilku operacjach wojskowych.
Combermere Abbey, znajduje się w Cheshire, w Anglii, było dawnym klasztorem benedyktyńskich mnichów w 1133. W 1814 roku, Sir Stapleton Cotton, który otrzymał tytuł Lorda Combermere kupił były klasztor. Obecnie Abbey jest zarówno hotelem jak i atrakcją turystyczną.

3. Freddy Jackson


Zdjęcie zostało wykonana w 1919 roku, a po raz pierwszy opublikowano je w 1975 roku przez Sir Victora Goddarda, emerytowanego oficera RAF. Zdjęcie przedstawia szwadron Sir Victora, w którym służył podczas I wojny światowej. Na zdjęciu widać w tylnej części lotnika, który stoi w górnym rzędzie, jako czwarty od lewej, a za nim widać wyraźnie twarz innego mężczyzny. Mówi się, że jest to Freddy Jackson, mechanik lotniczy, który został przypadkowo zabity przez śmigło samolotu dwa dni wcześniej. Żołnierze ze zdjęcia z łatwością rozpoznali twarz swojego druha.  

4. Duch ze schodów


W 1966r. O. Ralph Hardy, emerytowany duchowny z White Rock postanowił sfotografować eleganckie schody w Queen sekcji Domu Narodowego Muzeum Morskiego w Greenwich w Anglii.  Po wywołaniu zdjęcia wyszło, że jest na nim postać, która usiłuje wspinać się po bajerce od schodów. Eksperci, w tym ludzie z  firmy Kodak badając oryginał negatywu  stwierdzili, że nie został on naruszony.

5. Duch z cmentarza w Boothill


Zdjęcie zostało zrobione w klimacie lat 80-tych. Widać na nim, że wśród nagrobków, na prawo od  kowboja jest postać chudego mężczyzny w ciemnym kapeluszu (kowboj ma cień, a mężczyzna w kapeluszu nie).

1 komentarz:

Julia pisze...

Co do zdjęcia ostatniego oglądałam na pewnym kanale o duchach jego szczegóły. Zostało one z tego co pamiętam na cmentarzu i okazało się, że osoba klękająca tam jest to osoba, która już od dłuuugiego czasu nie żyje.