piątek, 7 grudnia 2012

Najlepsze zdjęcia duchów jakie, kiedykolwiek zrobiono cz.2

6. Madonna z Grove Bachelor 


Zdjęcie zostało zrobione 10 sierpnia 1991r. na cmentarzu Grove Bechelor, który znajduje się niedaleko Chicago. Grupa łowców duchów postanowiła zbadać cmentarz, który uchodzi za jeden z najbardziej nawiedzonych cmentarzy w USA. Ponad 100 świadków doniosło o aktywności paranormalnej w tym miejscu. Głownie chodzi tutaj o nawiedzenia, świecące kule Orbs czy niewyjaśnione dźwięki bądź obrazy.
Zdjęcie wykonał jeden z członków prowadzących dochodzenie. Zostało zrobione z aparatu, który robił zdjęcia na podczerwień. Wykonano fotografie w miejscu, w którym grupa doświadczyła pewnych anomalii.
Widać na nim samotną, młodą kobietę, ubraną w białą suknię, siedzącą na nagrobku. Inne duchy, o których mówili ludzie to postacie mnichów bądź mężczyzny w czarnym stroju.

7. Widmo z Kościoła NewbyFotografia została wykonana w 1963r. przez wielebnego Lorda KF  w kościele Newby,w North Yorkshire, w Anglii. Zdjęcie jak kiedyś tak dziś jest bardzo kontrowersyjne ponieważ jest zbyt wyraziste. Osłonięta twarz, patrząca wprost w aparat sprawia, że zdjęcie wydaje się sfabrykowane. Jednak zostało ono zbadane przez ekspertów, którzy potwierdzili, że nie zostało w żaden sposób zmanipulowane. Dokładnie zanalizowano proporcje obiektów na zdjęciu i wyliczono, że tajemnicze widmo miało mniej więcej 9 metrów wysokości!

8. Duch z chóru


Fotografia wykonana w 1982r. przez fotografa Chrisa Brackleya, który upamiętniał wnętrze londyńskiego kościoła St Botolpha. Wysoko w prawym górnym rogu, w miejscu gdzie zazwyczaj stoi chór widać jakąś
przezroczystą formę, kształtem przypominająca kobietę.

9. Duch dziadka


Zdjęcie własności Denise Russell, które przedstawia babkę kobiety. Zostało wykonane 17 sierpnia 1997r. na pikniku. Na zdjęciu za kobietą jest jej nieżyjący mąż, który zmarł w 1987r. Fotografia z początku była normalna jednak w 2000r. w Boże Narodzenie czyli po śmierci tej starszej kobiety, rodzina zauważyła na nim nieżyjącego już 13 lat męża kobiety.

10. Duch z wakacyjnej imprezy


Powyższe dwie fotografie wykonano w 1988r. w hotelu Jahreszeiten, w Austrii. Kilku wczasowiczów, którzy poznali się na miejscu zorganizowało sobie pożegnalne spotkanie, w czasie którego zrobiono te dwie fotografie. Biały basek na dole to kawałek stołu,  na którym położono aparat. Przy pomocy samowyzwalacza zrobiono zdjęcia. Drugie zdjęcie ustawiono z lampą błyskową i własnie na nim jest niespodzianka.
Na tym drugim zdjęciu nieco rozmazanym, zrobionym przy pomocy lampy błyskowej widać wśród kobiet dodatkową głowę! Nikt nie rozpoznał kobiety ze zdjęcia. Głowa kobiety jest nieco większa od innych może dlatego, że jej postać była bliżej aparatu.

11. Zjawa z restauracjiZdjęcie wykonane w miejscu, w którym odnotowano liczne przypadki aktywności paranormalnej. Miejscem tym jest Pizzeria The Godfather w Ogden, w stanie Utah. O dziwnych historiach w restauracji donosiło zarówno kierownictwo, personel jak i klienci. Najwięcej przypadków dziwnej aktywności odnotowano w latach 1999-2000. Spowodowało to, że kierownictwo poprosiło o pomoc łowców duchów z Utah Paranormal Exploration and Research. Zespół łowców duchów odnotował:

  • Pojawienie się kilku różnych duchów ( mężczyzny, kobiety i dwóch chłopców).
  • Samogrającą szafę, która grała sama nawet po odłączeniu.
  • Lewitujące płytki podłogowe, które były metr nad ziemią, następnie same wróciły na miejsce. Zbadano tajemnicze płytki, jedak one jak i beton pod nimi był nienaruszony.
  •  40 sztuk żarówek, które same wylatywały z lamp i się rozbiłały o podłogę.
  • W kuchni kilka krotnie słychać było tajemnicze gwizdy.
Dochodzenie wykazało, że restauracja mogła być zbudowana w miejscu starego cmentarza, w którym chowano ubogich i bezdomnych. Zdjęcie wykonano w 2000r., widać na nim rozmazaną postać, którą widzieli wszyscy przez kilka sekund.

12. Duch z Filipin


Zdjęcie wykonano gdzieś w 2000 r. w Manili na Filipinach. Jak podają eksperci z towarzystwa badań nad duchami znający historię zdjęcia, dwie dziewczyny wybrały się wieczorem na spacer. Jedna z nich poprosiła jednego z turystów, aby zrobił im zdjęcie, z jej telefonu komórkowego. Jak się potem okazało nie były same. Koło jednej z przyjaciółek stoi przezroczysta postać, która w przyjaznym uścisku jakby pozowała z nimi do zdjęcia.

13. Dłoń z biurka


Zdjęcie wykonane na początku XX wieku, przedstawia biurko w stylu Królowej Anny. Zostało wykonane na polecenie jednego z dystrybutorów mebli potrzebne do reklamy. Fotograf, które je wykonał nie umiał wytłumaczyć tajemniczej dłoni, znajdującej się na biurku.

14. Duch z rumuńskiego hotelu


Zdjęcie wykonane w 2008r. przez 33-letnią Victoria Iovan fotografującą hotel Decebal. Hotel jest urządzony w 150 letnim budynku, w którym ponoć straszy. Mieści się on w Rumunii. Krążą legendy, że często w tym miejscu widuję się kobietę w długich białych szatach, ma ona pilnować starego rzymskiego skarbu, który został tam ukryty. Na zdjęciu dziewczyny widać postać  przypominającą kapłana bądź mnicha.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

czarnio-biale zdjecia maja klimacik i to jeszcze z takimi duchami

Anonimowy pisze...

kurde... musze przegladnac swoje fotki! xD

Anonimowy pisze...

A na tym zdjęciu "duch z chóru" to ja widzę białą poświatę ? na podłodze po prawej stronie..czy to mi się tylko wydaje..