czwartek, 13 grudnia 2012

Reinkarnacja- najlepsze dowodyDzisiaj stawiamy sobie pytanie czy występuję jakiś wiarygodny dowód na to, że istnieje reinkarnacja?
Naukowcy twierdzą, że tak. Zaczynając od początku należy wyjaśnić czym jest reinkarnacja. Jej koncepcja twierdzi, że dusza ludzka może występować w wielu wcieleniach na przestrzeni wieków, a nawet setek tysięcy lat. Teoria ta nie jest żadną nowością w dzisiejszym świecie, była ona dobrze znana już w starożytności. Egipcjanie, Grecy, Rzymianie czy Aztekowie - wszyscy oni wierzyli w wędrówki dusz, które zaczynają się po śmierci. Reinkarnacja jest również fundamentem hinduizmu, także chrześcijanie, których religia nie akceptuje tej koncepcji wierzy bądź akceptuje jej możliwości.
Wędrówka dusz jest ideą, w której po śmierci możemy żyć na nowo w innym ciele, może mieć ono inną płeć, kolor skóry czy wyznanie. Nowe życie może być całkowitym przeciwieństwem naszej stare egzystencji. Jest to bardzo intrygujące wierzenie jak i atrakcyjne dla wielu osób. Jednak czy istnieje ono na prawdę? Reinkarnacja jest prawdą czy fikcją? Czy istnieje jakiś prawdziwy dowód na jej istnienie? Przytoczymy Państwu kilka prawdziwych dowodów na poparcie tej koncepcji. 

Regresja hipnotyczna


Praktyka, którą polega na odzyskiwaniu wspomnień z przeszłego życia poprzez regresję hipnotyczną jest kontrowersyjna, dla wielu ludzi jest ona niewiarygodna. Hipnoza z pewnością może pomóc w dotarciu do tych wspomnień, których nasz umysł jest nieświadomy. Wiele osób jednak podważa tę metodę badaniami, które stwierdzają, że człowiek jest w stanie utworzyć fałszywe wspomnienie. Jednak nie należy odrzucać regresji hipnotycznej. Wiele takich wspomnień można zbadać i sprawdzić historycznie, np. czy rzeczywiście dana osoba żyła i takie wydarzenia miały miejsce. 

  • Najsłynniejszym przypadkiem historii wyciągniętej poprzez regresję hipnotyczną jest kobieta, której nadano pseudonim Ruth Simmons . W 1952 roku, jej terapeutka, Morey Bernstein wprowadziła ją w stan, w którym mogła zobaczyć miejsce swoich narodzin. Potem cofnęła się jeszcze dalej.  Zaczęła mówić w tedy z irlandzkim akcentem, i twierdzić, że jest kobietą o imieniu Bridey Murphy. Żyła ona w 19 wieku, w Belfaście, w Irlandii. Kobieta opowiedziała nawet o wielu szczegółach z jej życia. Niestety badacze nie odnaleźli kobiety, o której wspominała Ruth, ale za to odnaleźli nazwiska dwóch mężczyzn Farr i John Carrigan, u których podobno Irlandka kupowała jedzenie. 
Choroby 
Odczuwasz cały czas ból lub urodziłeś się z jakąś chorobą ? Niektórzy naukowcy podejrzewają, że może być to przyczyną jakiś traumatycznych przeżyć z przeszłości.

  • W książce "Have We Really Lived Before?", Michaela C. Pollacka, autor opisuje swój własny ból w dole pleców,  który był coraz mocniejszy i uniemożliwiał mu normalne funkcjonowanie. Wierzył, że odnalazł przyczynę swojego bólu podczas sesji terapeutycznych, w których używano hipnoz -  "Odkryłem, że żyłem co najmniej w trzech wcieleniach, w których zostałem zabity nożem lub zraniony w tylną część pleców.  Po zanalizowaniu swoich doświadczeń i przeprowadzeniu seansu oczyszczającego moje plecy zaczęły się goić".  Badania przeprowadzone przez Nicolę Dexter, terapeutkę Pollacka wykazały zbieżność między ostatnimi wcieleniami jej pacjentów, a ich chorobami. W tym: cierpiącego na bulimię pacjenta, który za chlusnął się w słoną wodą i zmarł czy ból barku i jego okolic u pacjenta, który w poprzednim wcieleniu spowodował przeciąganie liny. Innym przypadkiem jest fobia u mężczyzny, który bał się przeraźliwie noży jak się okazało w przeszłym życiu odcięto mu rękę mieczem.
Fobie i koszmary

Skąd pochodzi przeraźliwy strach, taki jak lęk wysokości, lęk przed lataniem czy innego rodzaju fobie?Każdy z nas zazwyczaj odczuwa strach, ale niektórzy ludzie cierpną na takie lęki, które ich wyniszczają. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące, np. strach dotyczący dywanów. Skąd takie obawy pochodzą? Naukowcy uważają, że niektóre z nich mogą wynikać z przeżyć z poprzedniego wcielenia.

  •  Autor książki "Healing Past Lives through Dreams"  JD cierpi na  klaustrofobię i skłonność do paniki, która ujawnia się w momencie, gdy jego ręce lub nogi są w jakikolwiek sposób pozbawione swobody. Miał on sen, który jak uważa dotyczył jego wcześniejszego życia i odkrył w nim fakty, które są wyjaśnieniem dla źródła jego strachu. "Pewnej nocy w czasie snu doświadczyłem niepokojących scen", pisze. "Było tam miasto z XV-wiecznej Hiszpanii, w którym ludzie znęcali się nad pewnym człowiekiem. Wiązali go. Pastwili się nad nim ponieważ wyrażał opinie sprzeczne kościołowi. Heretykowi  związano ręce i nogi, a potem całego owinęli jakąś płachtą. Tłum zaniósł go do opustoszałego budynku i zostawił w jego ciemnych podziemiach. Zostawili go tam na śmierć. W momencie jego agonii zdałem sobie sprawę, że byłem to ja. "
Wygląd fizyczny

W swojej książce "Someone Else's Yesterday" , Jeffrey J. Keene opisuje swoją teorię, z której wynika,  że osoba żyjąca obecnie może przypominać znacznie człowieka ze swojej dawnej przeszłości. Autor wierzy, że jest reinkarnacją Johna B. Gordona, Confederatea, Generała Armii Północnej Wirginii, który zmarł  9 stycznia 1904 roku. Jako dowód, przedstawia swoje obecne zdjęcia i zdjęcie generała - i rzeczywiście istnieje uderzające podobieństwo. Keene, twierdzi, że "oprócz wyglądu, podobnie myślą i mają takie same blizny na twarzy". Ich życia są ze sobą powiązane, wydaje się jakby byli jedną osobą.
Inną historią jest artysta Peter Teekamp , który wierzy, że jest wcieleniem artysty, Paula Gauguina. Tutaj też istnieje zarówno fizyczne podobieństwo jak i podobieństwo w pracy, którą tworzyli.

Relacje Dzieci

Wiele małych dzieci, twierdzi, że jest kimś kim według rodziców nie jest. Potrafią opisać nieznane innym miejsca, w których były czy sytuacje  które przeżyły. Czasem potrafią mówić coś w obcym języku, z którym nigdy nie mieli styczności. Wiele takich przypadków jest udokumentowane i opisane w w książce w Carola Bowmana "Children's Past Lives".

  • Osiemnastomiesieczna Elsbeth nigdy nie mówiła całych zdań. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej matka ją kąpała, dziewczynka zaczęła mówić całymi zdaniami. "Zamierzam wziąć śluby", powiedziała do swojej matki. Zaskoczona matka zaczęła mówić do swojej córki na to ona: "nie jestem teraz Elsbetht, jestem Rose, siostra Teresa Gregory". Później dziewczynka opowiedziała, że jest zakonnicą i opisała codzienność życia w klasztorze.
  • Kiedy mały Tommy miał około 5 lat, zepsuł mu się zamek od spodni. Kiedy jego matka nie naprawiła go, mały sam wziął igłę, nici, nowy zamek i wziął się do pracy.  "Tak fachowo go przyszył, że byłam w szoku", mówiła matka Tommego. "Nigdy nie uczyłam go szyć, nigdy nie widział nawet jak to robiłam." Gdy zapytała się go skąd wiedział jak to zrobić synek odpowiedział: "Cóż, kiedyś to robiłem na moim statku przez cały czas." Potem opisał szczegóły życia jako marynarz.

Pismo

Czy słyszeliście kiedyś o porównywaniu pisma żyjącej osoby z osobą zmarła, aby sprawdzić  że przeszedł on reinkarnację?  Indyjski naukowiec Vikram Raj Singh Chauhan przeprowadza takie badania. Zostały one przedstawione na  Krajowej Konferencji Naukowców w Bundelkhand University, w Jhansi (Indie).

  • Sześć-letni chłopiec o imieniu Taranjit Singh z wioski Alluna Miana, w Indiach, twierdził, że był osobą Satnam Singh. Satnam Singh mieszkał w wiosce Chakkchela. Zginął podczas powrotu ze szkoły do domu rowerem. Podczas śledztwa wykazano, że mały Taranjit wiedział wiele o życiu Satnam. Mieli takie same pismo jak i odciski palców.
Znamiona i wady wrodzone

Dr Ian Stevenson, szef Wydziału Psychiatrii na University of Virginia School of Medicine, Charlottesville, Virginia, jest jednym z czołowych naukowców w dziedzinie przeszłego życia. W 1993 roku napisał artykuł  "Znamiona i wady wrodzone odpowiadające raną zmarłych", który miał być dowodem fizycznym na życie w poprzednich wcieleniach.Artykuł był oparty na badaniach nad 895 przypadkach dzieci, które twierdziły, że pamiętają szczegóły ze swojego poprzedniego życia (lub były uważane przez dorosłych, że miały poprzednie wcielenie).

  • Fascynującą historią jest sprawa indyjskiego chłopca, który twierdził, że pamięta życie człowieka imieniem Maha Ram, który zginął wystrzały z dubeltówki, z bliskiej odległości. Chłopiec ten miał znamiona na środku klatki piersiowej, które mogły by odpowiadać za postrzał z dubeltówki. Rzeczywiście, żył niejaki Maha Ram który został zabity przez wybuch z shotguna, pociski zostały wymierzone własnie w klatkę piersiową. Raport z autopsji tego człowieka odpowiadał dokładnie miejscom i obrazą znamion chłopca. 
Dr Stevenson udokumentował wiele takich przypadków,które mógł porównac z dokumentacją medyczną osób nieżyjących.


3 komentarze:

Anonimowy pisze...

teraz to ja się zastanawiam czy nie jestem wcieleniem jakiegoś przodka

monika diabelek pisze...

chcialabym sie poddac takiej hipnozie i sprawdzic kim bylam kiedys i gdzie mieszkalan

Anonimowy pisze...

I ja też ._.