czwartek, 12 grudnia 2013

5 ciekawych zdjęć z Google Earth

Dzięki Google Earth możemy zwiedzić każde miejsce na ziemi w dowolnej chwili nie wydając przy tym pieniędzy. Dzięki miłośnikom wirtualnych wycieczek odnaleziono kilka naprawdę ciekawych zdjęć.

1. Oprah w zbożu


Kręgi na polach zazwyczaj kojarzone są z UFO i ich tajemniczą działalnością jednak w tym przypadku mamy tutaj obraz prawdziwej sztuki. Oprah Winfrey, która jest amerykańską prezenterką telewizyjną tak bardzo zaaferowała swoją osobą pewnego rolnika z Arizony, że ten stworzył jej wizerunek w zbożu.

2. Samolot na parkingu 


3. Logo przeglądarki Firefox


W 2006 r. na cześć 50 milionów pobrań Firefoxa studenci Oregon State University wykonali ogromne logo przeglądarki.

4. Wielkanocny króliczek na polu 


Ogromny bunny wykonany przez artystów z Wiednia.

5. Twarz Indianina


Ciekawie ukształtowaniy terenu odkryto w pobliżu miasteczka Medicine Hat, w południowej prowincji Alberta, w Kanadzie. Tamtejsze góry i gleby łącząc się tworzą widoczną jedynie z powietrza twarz mężczyzny skierowaną na zachód. Twarz przypomina podobiznę egipskiego faraona lub indiańskiego szamana(Guardian Badlands). Mieszkańcy tamtejszej okolicy żyli w błogiej nieświadomości, że są sąsiadami takiego geologicznego arcydzieła. Ciekawostką w całej sprawie jest to, że przez złudzenie obraz twarzy, który wydaje się być wypukłym tak naprawdę jest wklęsły, gdyż Guardian Badlands jest doliną.
Magazyn PCWorld nazwał to odkrycie cudem geograficznym.

Brak komentarzy: