czwartek, 12 grudnia 2013

Cześć i chwała bohaterowi Józefowi Kowalskiemu!


Głębokie wyrazy szacunku oddajemy niedawno zmarłemu kapitanowi Józefowi Kowalskiemu. 7 grudnia 2013 roku, w wieku 113 lat odszedł w ciszy i w spokoju niemal zapomniany przez świat ostatni bohater wojny polsko-bolszewickiej.
Nie był Tadeuszem Mazowieckim, Nelsonem Mandelą czy Paulem Walkerem, których śmierć hucznie opiewały media. Był on tylko WIELKIM POLAKIEM, najstarszym mężczyzną na świecie i bohaterem! 


Józef Kowalski urodził się 2 lutego 1990 roku we wsi Wiciń. W 1920 roku wałczył w 22 Pułku Ułanów Podkarpackich. Brał udział w bitwie pod Komarowem niedaleko Zamościa. 31 sierpnia 1920 roku udało tam się pokonać siły Konarmii Budionnego. II wojnę światową przyszło mu spędzić w niemieckim obozie pracy. Po wojnie zajął się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Gdy stan jego zdrowia się pogorszył przekazał swój dorobek Skarbowi Państwa. W 1994 roku zamieszkał w Domu Pomocy Społecznej. Walczył w bitwie Warszawskiej, przeżył dwie wojny i lata komunizmu. Cześć i chwała bohaterowi!!

A Wy medialna hołoto! Wzmiankę o Jego śmierci umieściliście kilka dni po pogrzebie. Czego uczycie polską młodzież?! Zapominacie o własnych bohaterach, a płaczecie jak p. Edyta Górniak nad śmiercią aktora z Hollywood Paula Walkera. Wstyd mi za mój kraj, że zapomniał własnego bohatera,a pokochał obcych nam polityków jak Mandela! Dziękuje jedynie rodakom, którzy udostępniali tą informacje na portalach społecznościowych dzięki czemu puszczono chociaż wzmiankę o kapitanie.


Cześć pamięci Józefa Kowalskiego!!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

urodził się w 1900 roku:)

Hanna Sing pisze...

polska juz nie Polska :/

Anonimowy pisze...

(Józef Kowalski urodził się 2 lutego 1990 roku we wsi Wiciń).Jesli to prawda to cała reszta artykułu to ściema