wtorek, 17 kwietnia 2012

Heidi Hankins- dziewczynka, która ma takie samo IQ jak Albert Einstein

Heidi Hankins jest niezwykłą czterolatką, która przejawia ogromną miłość do nauki. W wieku 2 lat dziecko było świetne w arytmetyce, rysunku, poezji i czytaniu książek, które były przeznaczone dla dzieci od lat 7. Dzisiaj    4-latka ma IQ 159. O jeden punkt mniej niż Albert Einstein czy Stephen Hawking, których iloraz inteligencji wynosił 160. Jednak dziewczynka ma dopiero 4 lata więc jej IQ może by jeszcze większe.


Heidi Hankins stała się jednym z najmłodszych członków Mensy, organizacji światowej, do której wstęp  mają tylko ludzie z niezwykłym umysłem.
Jej ojciec, 47-letni dr Matthew Hankins jest wykładowcą na Uniwersytecie Southampton, a jej 43-letnia matka Sophy jest artystką. Oboje rodzice liczą, że dziewczynka już w tym roku, we wrześniu wstąpi w szeregi uczniów szkoły podstawowej.
" Od zawsze wiedzieliśmy, że Heidi jest inteligentna. Gdy miała dwa lata dałem jej w prezencie podręcznik do Oxfordu, który przeczytała w godzinę." mówił o swojej córce dla Daily Mail dr r Matthew Hankins, mieszkający w Hampshire, w Anglii.

Brak komentarzy: