środa, 25 kwietnia 2012

Monowi, miasto, które ma tylko jedną obywatelkę!

Elsie Eiler jest najbardziej wyjątkową obywatelką Monowi, w Nebrasce. Jest najładniejsza, najmądrzejsza i najzaradniejsza w swoim mieście, jest po prostu numerem jeden. Fakt ten jest niepodważalny, ponieważ jest jedyną obywatelką Monowi.


Kiedy ludzie stają się jedynymi obywatelami miasta, w którym mieszkają wszystkie tytuły i nazwy należą do tej osoby.


Według amerykańskiego spisu ludności z 2010r. wynikało, że w Monowi, w Nebrasce mieszkają dwie osoby. Drugim mieszkańcem  był mąż Elsie, Rudy, który niestety zmarł.
Kobieta mieszka w przyczepie kempingowej, obok połówki bloku, która jest jedynym miejscem, w którym można coś kupić. W tym miejscu kobieta ma swój mały sklepik.
Elise i jej mąż kupili ten sklep w 1971r. Pracuje ona tam 12 godzin na dobę, gdzie sprzedaje produkty spożywcze. Honorowa obywatelka prowadzi także jedyną bibliotekę w mieście, która posiada w swoich zbiorach około 5 tysięcy książek. Jej mąż był fanem czytania.


Po śmierci swojego męża Elsie jest bardzo samotna. Większość krajowych mediów i programów takich jak tok show opisują tą niesamowitą i jakże nieszczęśliwą historię. Turyści z całego świata przyjeżdżają na spotkanie z Elise Eiler.

Brak komentarzy: