piątek, 5 kwietnia 2013

Brutalny obraz 19-wiecznych Chin oczami fotografów

UWAGA NA DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Duszenie, morzenie głodem i ścięcie głowy należało do najpopularniejszych metod egzekucji w
19-wiecznych Chinach. Nawet ludzie nie skazani na karę śmierci byli poddawani brutalnym torturą, tak aby ich "naprostować". Taka sprawiedliwość panowała niegdyś w chińskim państwie. Uwaga więc na drastyczne zdjęcia poniżej. 

Fotografia kata z 1990r. 

Wszystkie fotografie znajdujące się w tym poście zostały wykonane podczas lub tuż po tzw. powstaniu bokserów. Wydarzenie to było szczególnie gwałtownym i burzliwym okresem w historii Chin. W całym kraju powstańcy zostawali skazywani na publiczne egzekucje lub brutalne kary za nieposłuszeństwo. Często ciała zabitych leżały na ulicach tak, aby były ostrzeżeniem i przestrogą dla innych. Los skazańca w tamtych czasach był wyjątkowo okrutny, niósł ze sobą nie tylko ból, ale i upokorzenie. Torturowani powstańcy niejednokrotnie mieli na piersiach wieszane karteczki z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania  i wypisanymi zbrodniami, których się "dopuścili". Miało to na nich odcisnąć społeczne piętno, cierpieli nie tylko oni, ale także ich rodziny, które popadały w niełaski u władzy i zostawały okryte powszechną hańbą.
Śmierć w tamtym okresie była wybawieniem dla wszystkich torturowanych, gdyż wymyślnych metod zadawania bólu i kar było wiele. Najłagodniejszym odebraniem życia, o którym marzyło wielu więźniów było przywiązanie do pala i rozstrzelanie. Nie mieści nam się teraz w to w głowie, że można marzyć w ogóle o tym by nas zabito i to w taki sposób, ale naprawdę była to szybka śmierć, nie okupiona cierpieniem. Sami zobaczcie jakie metody katowania wymyślały władze by odegrać się na powstańcach, rozstrzelanie naprawdę nie jest czymś strasznym...

Spójrzcie jakie piekło potrafi zgotować człowiek człowiekowi...4 komentarze:

Ikupasi pisze...

Zdjęcia z odciętą głową są chyba najbardziej masakryczne

Edyta Małgorzata pisze...

Mocne...

Anonimowy pisze...

Najbardziej wstrząsnęło mną zdjęcie człowieka leżącego na ziemi, a obok niego odcięta głowa... Zawsze uważałam, że ludzie z tamtych stron świata są brutalni i traktują ludzi dosłownie jak szmaciane lalki.
Ciekawy blog, obserwuję.
(zapraszam również do siebie, też prowadzę bloga z ciekawostkami ;])

Czar na pisze...

Straszne co może zrobić człowiek drugiemu człowiekowi. Ta władza czuła satysfakcję, że gnębi swoich ludzi? Z resztą jak i dzisiaj rząd wielu krajów... Dla mnie niepojęte.