czwartek, 1 kwietnia 2010

Ciekawostki dotyczące długowieczności

Głównymi przeszkodami, które stoją nam na drodze do zachowania długowieczności zalicza się między innymi : wojny, brak żywności, różnego rodzaju kataklizmy przyrodnicze, epidemie. W naszej szerokości geograficznej przeciętną długość życia szacuje się na 70 lat, naukowcy są zdania, że nasz organizm jest zaprogramowany na 120 - 150 lat.

Naukowcy z ZSRR odkryli, że sok z agrestu może być poszukiwanym "eliksirem wiecznej młodości", gdyż w jego składzie występuje pewien związek kwasowy, który potrafi zahamować starzenie się naszego organizmu, a przy tym przedłużyć nasze życie.

W Ekwadorze w dolinie Vilcabamba ponad większa połowa mieszkańców dożywa setki, najstarsza osoba liczy sobie 137 lat tłumaczy się to górskim klimatem, niskim ciśnieniem i niską zawartością tlenu w atmosferze.

Naukowcy twierdzą, że wpływ na długość życia ma wykonywany zawód, np. według dr Johana Rovera jest to dentysta. Inny natomiast Andrew Hyslop z Liverpoolu twierdzi, że jest to nauka, albowiem w swoją stuletnią rocznicę ukończył kurs programowania oraz kurs stolarski dodatkowo zapisał się na studia dziennikarskie.

Według brytyjskich uczonych ekstrakt z ryby hamuje starzenie się organizmu.

Według Biblii najstarszy człowiek - Matuzalema dożył wieku 969 lat.

P. Vincent z Francji prowadził badania statystyczne o nazwie "generacji wygasłych" według nich musiałoby być 10 milionów osób w wieku 98 lat by trzy z nich dożyły wieku 110 lat.

Brak komentarzy: