poniedziałek, 5 kwietnia 2010

Biała piramida - największa piramida na świecie


Od momentu zakończenia drugiej wojny światowej pojawił się w literaturze nowy dość popularny motyw - chińskie piramidy. Niektóre z tych budowli są tak monumentalne, że przyćmiewają nawet egipską piramidę Cheopsa czy piramidę Słońca z meksykańskiego Teotihuacan. W prowincji Shanxi znajduje się największa na świecie piramida. Włącznie z nią jest około trzynastu piramid w tej prowincji. Chodzą plotki, że na niektórych z tych piramid są świątynie wyglądem przypominające te z Ameryki Środkowej, a plotki dlatego, że tamtejszy rząd nikogo do niej nie dopuszcza. Raz tylko udało się ją sfotografować, a było to podczas drugiej wojny światowej, gdy amerykańscy piloci przelatywali przez tamte tereny. Ustalono, że jej wysokość ma jakieś ok. 305m. a długość boku ok. 487m. W przeciwieństwie od swoich egipskich odpowiedników nie jest zrobiona tylko z kamienia, jej podstawą jest wzgórze, na którym się znajduje. Od lat ona jak i 12 pozostałych są badane przez chińskich naukowców, ale wyniki ich badań są utajnione.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

dodając, piramity te z Chin jak z pozostałych zakatków świata zwłaszcza z Egiptu(nawet te znajdujące sie na dnie mórz)wbrew powszechnym pseudonaukowym wyliczeniom datuje się na ponad 10 tys lat -pisze ponad, ponieważ w tamtym czasie zostały one zatopione lub uległy znacznym zniszczeniom co nie wyklucza ich istnienia w okresie duzo wczesniejszym

Anonimowy pisze...

Widocznie nie bez powodu, nie mówi się lub ukrywa piramidy, które są w innych miejscach niż Egipt, jest pewna teza, która mówi że piramidy mogły służyć za coś do wytwarzania darmowej energii, NIE ZNAM SZCZEGÓŁÓW ALE POLECAM ZAJRZEĆ NA KANAŁ Wedrusa Polska Na którym jest wiele ciekawych teori z dowodami.
Jest też druga teza, która mówi o tym że EGIPCJANIE ODKOPALI PIRAMIDY, CO BY TŁUMACZYŁO CZEMU W PIRAMIDACH W INNYCH W ZAKątkach świata, NIE MA GROBOWCÓW INNYCH LUDÓW.