piątek, 13 stycznia 2012

Chłopiec, który nie je od 4 lat


Daniel Harrison jest chłopcem, który nigdy nie poczuł smaku chrupek, frytek, hamburgerów, lodów czy słodyczy czyli tego za czym dzieci przepadają. Nigdy nie doznał radości z jedzenia ani picia. Jego posiłki polegają na podawaniu mu przez rurę wczepioną do brzucha sztucznych pokarmów.


Chłopiec cierpi na refluks kwasu zwanym Acid Reflux, który zakatował go już w pierwszych dniach jego życia. Acid Reflux jest zaburzeniem odżywiania polegającym na nadmiernej produkcji kwasu żołądkowego. Każdy posiłek, który zje chory skończy się wymiotami. Wymiotom towarzyszy silny ból w okolicy gardła i klatki piersiowej. Podczas takiego bólu człowiek czuje się jakby był palony od wewnątrz.


Oprócz tego chłopiec cierpni na autyzm i pamieć o ostatnim ataku refluksu przyczyniła się do tego, że panicznie boi się jedzenia i picia.  W 2009r. chłopiec zachorował na zapalenia płuc i wykryto u  niego wirus H5N1. Rodzice Daniela próbują zaoszczędzić pieniądze na wyjazd chłopca do kliniki w Austrii, w tym szpitalu jest ich ostatnia nadzieja.

1 komentarz:

Żaneta pisze...

Coś na ten temat wiem.....u mnie na pewno jest to skutek nieodpowiedniego żywienia! Ale ten maluszek....Dlaczego?
Jednak los jest bardzo niesprawiedliwy!!!