piątek, 20 stycznia 2012

Ekstremalne i szokujące szkolenie kobiet w Chinach - dostała butelką w głowę


W Chinach, w Pekinie odbywają się treningi dla kobiet na ochroniarzy. 20 z nich przechodzi bardzo ciężkie i wykańczające szkolenie, większość z uczestniczek to absolwentki wyższych uczelni.
4 tygodniowy program prowadzony jest przez specjalnych trenerów Tianjiao Special Guard Consultant Ltd, program ten jest pierwszym takim w całych Chinach. Przed szkoleniem każdy kandydat przechodzi przez 10- miesięczny program instrukcji, który przygotowuje do szkolenia i wyłania najlepsze kandydatki do niego. Dziewczyny podczas tego okresu próbnego uczą się walki z terroryzmem, sztuk walki i etyki biznesowej. Najlepsze rekrutki w kursie biorą udział w dalszych studiach na Międzynarodowej Akademii Bezpieczeństwa w Izraelu. Popyt na ochroniarzy w Chinach wzrósł w dramatyczny sposób przez boom gospodarczy.
W ochronie poszukuje się teraz bardziej kobiet ponieważ są one mniej widoczne niż mężczyźni i kojarzą się bardziej z sekretarkami i nianiami niż osobami wynajętymi do ochrony. Nawet nieźle zarabiają, potrafią dorobić się do 100 dolarów dziennie, gdzie średnia płaca w Chinach wynosi 1500 USD. 


1 komentarz:

Dell Anonim pisze...

i powiedz takiej...,że zupa była za słona:)