wtorek, 10 stycznia 2012

Nowa religia- ściąganie plików religią w Szwecji

Na świecie narodziła się kolejna nowa religia, została ona zalegalizowana 5.01.2012r. przez rząd Szwecki. Religia została nazwana Copymism lub Kościołem Copymism ( z angielskiego copy me- skopiuj mnie") jej wyznawcami są młodzi piraci internetowi. Jednym z liderów i założycieli nowego kościoła jest Isaac Gerson, który w wywiadzie dla magazynu New Scientist powiedział, że ich religia istnieje już 15 miesięcy.  Kościół Kopiowania uważa, że każda informacja jest święta, a w praktyce przetwarzanie, mnożenie tych informacji przez kopiowanie jest święte.
"Mamy religijny rytuał, w którym czcimy wartość informacji kupując ją. My członkowie często jesteśmy razem, ale niekoniecznie przestrzeni fizycznej. Łączymy się poprzez serwery czy strony internetowe"- powiedział Isaac Garson.


Garson przedstawił także symbol, znak kościoła, którym jest litera K znajdująca się w trójkącie. Pokazuje się ona w trybie online jeżeli chcesz coś skopiować z internetu. "Mamy także symbol, który ukazuje ducha naszej organizacji - CTR- C i CTR-V (kopiuj-wklej)".
Kościół kopiowania informacji obecnie ma już 3 tys. członków. Jak do tej pory Copymism nie przeprowadził  żadnych dialogów z kościołem. Garson zbiera swoich członków przez zapisanie się na internetowej stronie, wszyscy łącza się ze sobą online.
Kopiowanie danych i ich przetwarzanie według  Copymism jest legalne, nie ma potrzeby posiadania praw autorskich, są one zbędne. Kościół w przeciwieństwie do innych religii nie ma żadnej koncepcji na życie po śmierci, gdyż nie skupia się ona na ludziach tylko na informacji. W informacji nie ma życia, zostanie ona więc zapomniana.

Brak komentarzy: