środa, 29 maja 2013

Nagi artysta biegający z ogromnym krucyfiksem


 Nagi artysta biegający z ogromnym krzyżem po ulicach Pekinu chce zostać kontrowersyjnym performerem sztuki nowoczesnej. Oprócz biegania, jeździł także na motorze wraz ze swoim wielkim krucyfiksem. 
 Swoje wyczyny umieszczał w najpopularniejszym chińskim serwisie internetowym Sina Weibo, gdzie spotykał się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Ten niekonwencjonalny artysta to Li Binyuan, który tworzy przy pomocy swoje ciała sztukę uliczną. Innym razem Li biegał po Pekinie nagi z dmuchaną lalką. "Robiłem takie wyczyny już z dziesięć razy,ale tylko 6 z nich opublikowałem w internecie" pisze artysta na swoim blogu. " To co robię jest niesamowite, taki rodzaj sztuki jest dokładnie tym czego Chiny potrzebują"

.
To co prezentuje ten młody człowiek może wydać się komuś głupie,ale dla niego ma to znacznie głębsze znaczenie. Uważa on, że prezentuje swój dystans do swojego ciała, odrzuca jego nagość czym szokuje widza. Li jest absolwentem prestiżowej Chińskiej Akademii Sztuk Pięknym, gdzie nauczył się wyrażać znacznie intensywniej swoje emocje niż zwyczajny szary obywatel. Li ogłosił publicznie, że więcej już nie będzie jego nagich zdjęć w internecie, na dowód tego napisał na swoim krzyżu  "Skończyłem. Bye-Bey". Teraz myśli nad stworzeniem innego projektu, miejmy nadzieje, że będzie równie ciekawy :)

Brak komentarzy: