wtorek, 28 maja 2013

Szok! Chciano utopić noworodka w toalecie!


Świat w weekend obiegły dramatyczne zdjęcia i filmik pochodzący z Chin, na którym ukazana jest akcja ratunkowa noworodka, którego ktoś chciał utopić w toalecie. 5-kilogramowy noworodek został usłyszany przez mieszkańców w Jinhua, we wschodniej prowincji Zhejiang. Krzyki niemowlęcia wychodziły z rury kanalizacyjnej na czwartym piętrze w lokalnym budynku.


 Mieszkańcy wezwali pomoc. Strażnicy, którzy przybyli na miejsce uratowali dwudniowe niemowlę po czym zostało przewiezione do miejscowego szpitala. Dziecko zostało wrzucone do toalety z nieprzecięta pępowiną i łożyskiem.

Przypuszcza się, że dziecko spędziło w róże około dwóch godzin. Bóg jednak czuwał nad chłopcem, gdyż przeżył to traumatyczne wydarzenie. Rodziców dziecka poszukuje policja. Są oni podejrzani o usiłowanie zabójstwa. Informacja ta była wstrząsająca dla chińskiego społeczeństwa, gdyż kilka dni wcześniej ktoś porzucił dziecko na śmietniku, które niestety nie przeżyło. Chiński tygodnik MinSheng szacuje, iż w ubiegłym roku zostało porzuconych  ok.100.000 tysięcy dzieci, co wypada ok. 250 tych maleńkich istotek na dzień.
3 komentarze:

Zuzka:) pisze...

straszne, nie wiem kto może byc tak bezduszny.
masz bardzo ciekawego bloga, niestety mało komentuję.. na poziomie zera bo mam ostatnio mał czasu i rzadko wchodzę, ale jak już to potrafię tu siedzień i czytać przez dwie godziny :D

Admin pisze...

Dziękujemy bardzo Zuzka :) Brak czasu to główna zmora naszego pokolenia :) Mało jest ciekawych rzeczy w tym "śmietniku internetowym",a swoją pasją do dziwnych rzeczy chcieliśmy podzielić się z innymi ;)

Anonimowy pisze...

matko... brak mi słow!!