czwartek, 26 września 2013

Niemowlę, którego skóra płonie podczas pocenia się!


Mało kto wierzy w samoistne zapłony istot żywych w tym ludzi. Jednak jest to przypadek udokumentowany i realnie występujący w naszym świecie. Dla otwarcia oczu niedowiarków przedstawimy historie trzymiesięcznego chłopca z Indii, którego skóra w momencie pocenia się samoistnie się zapala. Ciało chłopca zaczyna płonąć żywym ogniem.


Dziecko o imieniu Rahul przyszło na świat w Chennai, w Indiach. Cierpi na rzadką przypadłość samozapłonu w momencie pocenia się jego skóry. Lekarze podejrzewają, że skóra Rahula może wytwarzać jakieś łatwopalne gazy. Pierwszy taki incydent miał miejsce, gdy niemowlę miało 9 dni, potem zdarzyło się to jeszcze 3 razy.


Skutki samozapłonu są tragiczne, Rahul ma poparzone 10% ciała, lekarze mówią już o potrzebie przeszczepu skóry. Cierpienie dziecka jest nie do opisania.


Lekarze rozkładając ręce poradzili tylko zrozpaczonym rodzicom trzymanie dziecka w chłodnym i klimatyzowanym pomieszczeniu z daleka od łatwopalnych substancji. Jednak w ich mieście trudno o chwilę chłodu, a klimatyzacja jest zbyt drogim udogodnieniem dla wielu.

Brak komentarzy: