niedziela, 22 września 2013

Zagadka śladów starożytnych bogów

Według legendy z indyjskiej wioski Piska Nagri hinduscy bogowie schodząc na ziemię zostawili ślady swoich stóp odciskając je w kamieniu.Kamień będący ponoć żywym dowodem życia pozaziemskiego za interesował kręgi naukowe. Geolog Nitish Priyadarshi postanowił zbadać tajemnicze zjawisko. Według niego odciski stóp przypominają noszone tysiące lat temu drewniane sandałki. Ich wymiary wynoszą 28 cm na 13 cm i 25 cm na 11 cm. Według hinduskich wierzeń na tym terenie niegdyś przebywał Lord Rama poszukujący swojej żony wraz z Lordem Lakshmana. Badaczcz stwiedził, że ślady stóp nie mogły zostać odbite ponieważ skała jest zbyt twarda, zostały zatem najprawdopodobniej w niej wykute. Było to upamiętnienie tzw. boskiej obecności.


Dodatkową zagadką jest także ornament znajdujący się nad śladami stóp. Przedstawia on obiekt latający najprawdopodobniej związany z badanym obiektem. Rozwiązanie same zaczyna się więc nasuwać, a wynika z niego to, że w tym miejscu musiał wylądować jakiś obiekt latający, z którego wyszły dwie postaci.


Świadkowie tego zdarzenia chcąc je uwiecznić wyryli je w skale. Jednak na ile ten pogląd jest trafny nie wiadomo. Z powodu licznych erozji nie można dokładnie ustalić ich wieku. Oczywisty jest jedynie fakt, że liczą one tysiącelat.

Brak komentarzy: