sobota, 17 grudnia 2011

Czaszka kosmity znaleziona w Peru

Czaszka kosmity została znaleziona w Andahuaylillas, Quispicanchi południowej prowincji Peru.
Czaszka była tak dziwna i jej wymiary 50 cm szerokości sprawiły, że niektórzy eksperci zaczęli się zastanawiać czy to przypadkiem nie jest czaszka obcego. Odkrywca czaszki Renato Davila Riquelme powiedział, że jeszcze nie widział nigdy tak dużych oczodołów w czaszce.


Kolejną nieprawidłowością w  jej budowie jest jej miękka  część zwana ciemiączkiem, która występuje tylko i wyłącznie u niemowlaków jednak nie może ona  należeć do dziecka ponieważ posiada dwa duże zęby trzonowe, które występują tylko u ludzi dorosłych. Riquelme powiedział, że trzech antropologów z Rosji i Hiszpanii  wspólnie stwierdziło, że czaszka nie może należeć do człowieka. "Po mimo tego, że badanie nie są najdokładniejsze to z całą pewnością możemy stwierdzić, że cechy tej czaszki nie pasują do  żadnej grupy etnicznej występującej na świecie" mówił Riquelme  dla Daily Mail.

Dalsze badania są w toku. Zachowała się resztka gałki ocznej po prawej stronie otworu oka dzięki czemu naukowcy będą mogli przeprowadzić analizę DNA i stwierdzić czy czaszka rzeczywiście należy do kosmity.

1 komentarz:

Kristin Mann pisze...

bzdura!!!biorąc pod uwagę choćby zdjęcia z tego bloga,nie trudno sobie wyobrazić "dziwactwa",których twórcą jest natura-tu-na Ziemii,po co ściągać je zaraz z Kosmosu??!!