wtorek, 20 grudnia 2011

Malutką nogę znaleziono wewnątrz mózgu noworodka

Świat medyczny po raz kolejny został zaskoczony nieprawdopodobną historią. Lekarze w Colorado w USA odkryli w mózgu trzydniowego dziecka malutką nóżkę! Pediatra i chirurg dr Paul Grabb był w wielkim szoku, lecz podjął się ryzyka operacji na noworodku. Kiedy rozcięli głowę dziecka i dotarli do mózgu znaleźli tam całkowicie uformowaną nóżkę z pięcioma paluszkami oraz inne organy takie jak dłoń i udo.


"Znalezienie tak doskonale rozwiniętego organu w mózgu jest nieprawdopodobnym wydarzeniem, o którym nikt jeszcze nie słyszał" mówił dla Daily Mail pediatra Paul Grabb po czym dodał, że nie jest w stanie tego wyjaśnić, ale twierdzi, że jest to coś takiego jak wrodzony guz mózgu. Jednak zazwyczaj takie guzy są mało skomplikowane niż stopa czy dłoń.

Może to być jednak przypadek tzw. płodu w płodzie czyli kiedy płód rośnie w drugim płodzie lecz w znikomych przypadkach takowe występują w mózgu. Rodzice noworodka Tiffnie i Manuel Esquibel są teraz ze swoim synkiem w domu jednak musza robić co miesięczne testy krwi, aby wykluczyć objawy raka czy odrostu.

Brak komentarzy: