poniedziałek, 5 grudnia 2011

Zwierzęta, które przynoszą szczęście

Pomimo, że żyjemy w XXI wieku to nadal wielu z nas wierzy w rzeczy, które potocznie przez innych zwane są zabobonami. Istnieją na świecie zwierzęta, w których ludzie doszukują się magicznej zdolności przynoszenia szczęścia, a oto one:

1. Ryba Arowana

Pochodzi z Indonezji, gdzie najczęściej jest "zwierzątkiem" domowym przynoszącym nie tylko szczęście, ale świadczącym również o pozycji społecznej swojego właściciela. Śliczna i zdrowa Arowana dochodzi nawet do ceny małego samochodu!

2. Ryba Koi

Rybka ta jest rodzajem karpia Cyprinus Carpio pochodzi z Chin i w licznych ilościach występuje w stawach "szczęścia" w Japonii.

3. Kot

W Japonii nazywana "Maneki Neko"jest to figurka przedstawiająca sylwetkę siedzącego kota, mającego podniesioną jedną łapkę do góry (jak figurki słoni, które mają podniesione trąby do góry). Kotki takie zazwyczaj mają czerwoną obroże z dzwoneczkiem. Takie akcesoria były modne dla kotów w rodzinach szlacheckich w okresie Edo.

4.Żaba

Może dla niektórych obrzydliwymi są żaby, ale dla Japończyków są one odzwierciedleniem szczęścia.

5.Smok

Dla chińczyków te mityczne stwory są oznaką pomyślności i szczęścia. Chińczycy starają się zdobić wizerunkiem smoków co się da, ubrania, tapety czy nawet papier toaletowy.

6.  Rybka Louhan

Posiadają piękne ozdobne litery na swoim ciele, ich cena  jest dość wysoka, ponieważ uważane są za łapaczki fortuny.

Brak komentarzy: