sobota, 10 listopada 2012

Zaginione Ogrody Heligan

400 letnie Zaginione Ogrody Heligan mieszczące się nieopodal kornwalijskiej wioski Mevagissey w Anglii są najbardziej popularnym ogrodem botanicznym w całym królestwie.Z pewnością jest to jedno z tych miejsc, które człowiek chciałby zobaczyć za wszelką cenę. Ogrody niegdyś należały do kornwalijskich członków rodziny Tremayne, było to od połowy 18 wieku do początku 20 wieku. Z każdą dekadą ogrody stają się coraz bardziej interesujące. Wciąż się rozrastają i wymagają coraz więcej personelu. Podczas I wojny światowej rodzina Tremayne zatrudniała 22 ogrodników, niestety przez wojnę liczba ta się zmniejszyła, aż ogrody zostały zapomniane. Na nowo zostały odkryte w 1990r. Renowacją i zagospodarowaniem ogrodów zajął się Tim Smit, architekt  który pracował w Eden Project w największym kompleksie cieplarnianym na całym świecie.
Obecnie Ogrody Heligan cieszą się największa na Ziemi, wiekową kolekcją ogromnych rododendronów i kamelii. Znajdują się tam też piękne figury stworzony przy połączeniu skał i roślin.
 Jest tam piękna i ogromna plantacja warzyw wykorzystywana do tamtejszej restauracji. Dla wielbicieli przygód jest także ogromna i dzika dżungla, po której można spacerować cały dzień...

Brak komentarzy: