poniedziałek, 21 października 2013

Książki z instrukcją mające przywołać ducha!

Szukając ciekawych tematów dla Was natrafiliśmy na dwie książki "The Magic" i "The Dare", które zawierają instrukcje jak przywołać "coś" z zaświatów. Uprzedzamy na wstępie, że ten artykuł piszemy tylko i wyłącznie w formie CIEKAWOSTKI! Nie nakłaniamy, a raczej odradzamy stosowania wskazówek opisanych w powyższych publikacjach. Starając się omijać na wstępnie zbędne komentarz przystępujemy do bliższego przedstawienia Wam tematu.
Książki raczej powstały dla ludzi o mocnych nerwach poszukujących wrażeń lub tych fasynujących się zjawiskami paranormalnymi (chodz w tym przypadku to czysta głupota). W internecie można je kupić w formie ebooków. Zawierają one zadania, które trzeba wykonać przed jak i w trakcie ich czytania. Ponoć ze względu na ich treść są one zakazane we Włoszech (pewnie dodaje to tematowi pikanterii dla niektórych).
"The Magic" należy czytać w samotności, a "The Dare" przynajmniej w towarzystwie jednej osoby (ponoć jest bardzo straszna). Przygotowując się do takiej lektury musisz:
1. Zamknąć drzwi, byle by nie na klucz.
2. Wyłączyć światło, jeżeli macie ebooka powinno starczyć wam oświetlenie, np. z smartfona.
 3. Przeczytać treść książki.
 4. Wykonać polecenia w niej zawarte.
Autor wymaga od nas, abyśmy najlepiej w nocy zaszyli się samotnie w pokoju (w przypadku "The Magic") pogasili wszystkie światła, przeczytali opowiadanie i wykonali dwa zadania, którymi są dwa pytania zadane przez Was na głos. Wykonujecie to w następujący sposób:


1. Stajecie pod zamkniętymi drzwiami i głośno pytacie "czy mnie słyszysz?".


2. Następnie pytacie "czy wejdziesz do środka?" Najlepiej zadać to pytanie przykładając ucho do drzwi ;-)


Macie wybór otwieracie drzwi temu co przywołaliście i zostawiacie je otwarte na całą noc bądź pozostawiacie je zamknięte. Podobno 99% czytelników nie otwiera drzwi.
Znaleźliśmy na forum paranormalne.pl cytaty tych dwóch książek i tłumaczenie:
The Dare

Cytat

It takes five minutes. It will terrify you. \'The Magic\' is regarded as the scariest short story ever published. Only 6% of readers will be able to follow the two pages of instructions all the way to the end. The other 94% will be to scared. Good luck...
\'The Dare\' cannot be tried alone - you MUST have at least one other person with you when you try it and you will need to allow an hour for the entire experience to unfold.
It is a uniquely horrifying experience which you will remeber for a long time, especially if you are brave enough to make it all the way to the end. Make sure you can thrust the people whom you ask to join in.

The Magic

It takes five minutes. It will terrify you. 'The Magic' is regarded as the scariest short story ever published. Only 6% of readers will be able to follow the two pages of instructions all the way to the end. The other 94% will be to scared. Good luck...
'The Magic' is a dare for you to try on your own.
Before you begin, you must turn down the lights and close your door, but don't lock it.
Sounds silly? Let's see how silly you think it is once it gets going...
Many people who attempt it cannot make it to the end. Do exactly as it instructs you and you WILL be terrified.

Tłumaczeni iron:

Zajmie Ci to 5 minut i przerazi cię. "The magic" uważane jest za najbardziej przerażające krótkie opowiadanie kiedykolwiek opublikowane, tylko 6% czytających będzie w stanie przejść przez dwie strony instrukcji (red: rzeczy do zrobienia) aż do samego końca. Pozostałe 94% będzie zbyt przerażone. Powodzenia.
"The magic" jest przeznaczona do samodzielnego czytania. (red: w przeciwieństwie do drugiego tytułu)
Zanim zaczniesz, wyłącz światła i zamknij drzwi ale nie na klucz.
Brzmi śmiesznie? Zobaczmy jak śmieszne to będzie dla ciebie w trakcie czytania.
Wielu ludzi którzy zaczęli nie było w stanie dojść do końca. Postępuj dokładnie wg. opisów, a zostaniesz przerażony
Na pewno kogoś z Was to zaciekawiło. Jednak zadajcie sobie pytanie czy warto? Znamy historie jak np. kończą się zabawy ze słynną tablicą Ouija służącą do wywoływania duchów. Istnieją oczywiście ludzie o silnej psychice, którzy są odporni na różnego rodzaju wpływy zewnętrzne i nie wierzący w zdarzenia paranormalne (co morze ich chronić), ale istnieją także ludzie tzw. wrażliwi podatni na różnego rodzaju bodźce, którzy zapraszając byle kogo (najczęściej istoty niższego rzędu czekające tylko na taką okazję, a są to złe siły) mogą napytać sobie biedy. Takie osoby łatwo zostają opętane bądź prześladowane. Ludzie twierdzą, że przykładając ucho do drzwi bądź podłogi słyszymy płynącą krew spowodowaną uciskiem żył, oczywiście zgadzamy się z tym. Jednak można tak przyłożyć ucho, aby nie doszło do ucisku. Reasumując za nim postanowisz przeczytać te książki i zastosować się do ich reguł zastanów się dwa razy bo może akurat Ty będziesz jedną z nieliczynych osób, która usłyszy odpowiedź! "The Dare" oszczega miej pewność, że ufasz osobom, które zapraszasz do środka!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

osobom a nie osobą.może a nie morze. koles zanim zaczniesz pisac siegnj po slownik

Exodus pisze...

Może podasz autorów tych książek? :P Albo chociaż jakieś namiary??