środa, 23 października 2013

"Obecność" mocny film oparty na prawdziwej historii!


Zwiastun PL- "Obecność"Przedstawiamy najlepszy naszym zdaniem horror ostatnich lat jakim jest "Obecność". Opowiada on historię pewnego niezwykłego małżeństwa zajmującymi się zjawiskami paranormalnymi. Niezwykłego ponieważ Ed Warren jest demonologiem, a  Lorraine Warren medium.


Przez ponad 20 lat pomagali ludziom w walce ze złymi duchami, niejednokrotnie pracowali dla Kościoła. Pewnego dnia o pomoc poprosiła ich rodzina Perronów...

Oto wywiad z Perronami opowiadającymi swoją historię:


Wywiad z Warrenami:


"Obecność" jest odzwierciedleniem prawdziwej historii opowiadającej o dochodzeniu prowadzonego przez medium Lorraine i demonologa Eda Warren w roku 1970. Dochodzenie prowadzono na farmie Państwa Perronów w Harrisville, Rhode Island.


Jedna z córek Perronów, Andrea napisała książkę o tym mrocznym okresie swojego dzieciństwa, nosi ona nazwę "House of Darkness House of Light: The True Story". Jak zazwyczaj bywa z nawiedzeniami i to zaczęło się niewinnie. Najpierw samoistnie otwierały się i zamykały drzwi, słychać było pukanie i drapanie w ścianach, w domu czuć było dziwny swąd. Nikt z członków rodziny nawet nie podejrzewał, że zdarzenia te zapowiadają prawdziwy koszmar.


W domu czasami pojawiała się mała dziewczynka, która mówiła, że jej mama płacze. Widywana była w zwykłym domowym stroju, ale czasami w czarnej sukience do trumny. Jak się okazało w dom nawiedza wiele duchów, były to zarówno dobre jak i złe.


Medium Lorraine  staranie studiowała historię domu, aby pomóc przejść na drugą stronę zbłąkanym duszą. Najstraszniejszą i najbardziej złą duszą w domu była kobieta, tzw. Batszeba. Pożądała ona głowy rodziny Perronów przez co strasznie obchodziła się z matką Andrei. Biła ją, dusiła, rzucała po pokojach. Starała się przejąć kontrolę nad domem i zmusić matkę do zabicia swych dzieci.


Batszeba Sherman jako nastolatka zabiła własne dziecko, noworodka. Była czcicielką diabła. W 1885 roku zmarła, lekarze badając jej zwłoki stwierdzili, że jej ciało "dosłownie zamieniło się w kamień."


Jeżeli jesteście ciekawi całej historii i poznania wszystkich tych dramatycznych wydarzeń zapraszamy do obejrzenia filmu "Obecność".

Brak komentarzy: