poniedziałek, 23 lutego 2015

Najbardziej szokujące choroby świata

UWAGA!!!
Zanim zaczniesz czytać musisz wiedzieć, że artykuł zawiera zdjęcia, które mogą zszokować nie jednego czytelnika, zaleca się więc czytanie posta osobą, które ukończyły 18 lat!

Choroba jest rozumiana jako każde odstępstwo od pełni zdrowia. Bardzo często jest interpretowana jako stan chorobowy z konkretnymi objawami. Jednak istnieją na świecie takie odstępstwa od zdrowia, które są tak rzadkie, że większość samych lekarzy ich nie zna. Dziś zaprezentujemy je w poniższym artykule. Zaleca się, aby osoby o słabych nerwach nie czytały poniższego tekstu.

1. Porfiria erytropoetyczna - choroba wampirów
Porfiria erytropoetyczna niejednokrotnie występuje pod nazwą choroba Günthera. Osoby, które na nią cierpią często nazywane są wampirami. Porfiria uniemożliwia chorym kontakt ze światłem słonecznym, gdyż kończy się to rozległymi owrzodzeniami na skórze. Dalsze konsekwencje tej choroby to zanik nosa, powiek, małżowin usznych i palców rąk. Czynnikiem chorobotwórczym są tu tutaj porfirymy czyli substancje, które odkładają się w skórze i gromadzą co jakiś czas energię ze słońca. Gdy dochodzi do jej uwolnienia wówczas powstają owrzodzenia na skórze.

2.Dysplazja włóknista kości

Dysplazja włóknista kości jest najbardziej rzadką chorobą nowotworopodobną. Dotyczy ona głównie zmian jakie dochodzą w kościach. Jak do tej pory nie udało się ustalić co jest przyczyną tej przypadłości. Hipotetyzuje się, że ma ona swoje źródło w zaburzeniach rozwojowych. U chorego cierpiącego na to schorzenie dochodzi do wykształcenia się jakby drugiego szkieletu, jego kształt jest zdeformowany. Na całym świecie odnotowano 600 takich przypadków, w Polsce jest ich 18. 

3. Martwicze zapalenie powięzi

Martwicze zapalenie powięzi z ang. necrotizing fasciitis, NF, jest rodzajem najrzadziej spotykanego, ostrego zakażenia podskórnej tkanki łącznej, które szerzy się wzdłuż powięzi okrywających grupy mięśni tułowia i kończyn. Najbardziej narażone na tą chorobę są osoby ze słabą odpornością, cukrzycą, narkomani itp. Narażeni są na nią również ludzie całkowicie zdrowi i młodzi.

4. Ziarniak grzybiasty zwany lwią twarzą

Ziarniak grzybiasty najczęściej atakuje twarz chorego. Wyrastają na niej narośla lub tzw. grzybki, które rozrastając się prowadzą do zniekształcenia głowy(lwia twarz). Na razie nie wykryto dokładnej przyczyny tego schorzenia. Lekarze podejrzewają, że być może doprowadza do tego wirus o nazwie  Epsteina-Barr z grupy wirusów opryszczki.

5.Argyria(srebrzyca)Argyria zwana także srebrzycą jest zespołem objawów wywołanych przyjmowaniem związków srebra. Głównym objawem tej choroby jest zmiana koloru skóry  na niebieski lub szaro-niebieski. Zmiana kolorytu może obejmować daną partię ciała jak i jego całość. Taki stan może być objawem tymczasowym jeżeli zaprzestanie się przyjomawania czynnika chorobotwórczego. Srebrzyca dotyczy głównie osób pracujących w kopalniach srebra z najbiedniejszych krajów, gdzie nie są przestrzegane przepisy bezpieczeństwa.  Do chorych może należeć także osoba  zażywająca leki zawierające związki srebra.

6. Progeria- link w tytule7. Ichtioza-link w tytule8. Hypertrichosis (syndrom wilkołaczy)-link w tytule


9.Płód Arlekina- link w tytule
Zródło:https://www.pinerest.com

Brak komentarzy: