piątek, 25 listopada 2011

Randka przez internet zakończona kradzieżą

Znajomości nawiązywane przez internet są coraz to modniejszym sposobem poznawania  nowych osób. Jednak zawsze trzeba pamiętać, aby zachować ostrożność przy umawianiu się z internetowymi miłostkami. Nigdy przecież nie wiadomo czy osoba, z którą piszemy jest rzeczywiście tą, za którą się podaje.
Jednym z ciekawszych przypadków niefortunnej randki przez internet jest historia pewnej kobiety pochodzącej ze  Szczecina, osoba ta zgłosiła na policję kradzież laptopa z domu. Jak wykazało późniejsze śledztwo złodziej komputera od jakiegoś czasu pisał na jednym z portali randkowych z córką okradzionej kobiety.
Nastolatka umówiła się z amantem z internetu we własnym mieszkaniu! Wykorzystując ten fakt internetowy podrywacz wykorzystał przez chwilę nieuwagę dziewczyny i ukradł komputer po czym zniknął z domu.
Jak okazało się później 20-letni mężczyzna o imieniu "Artur" posłużył się fałszywymi danymi osobistymi na portalu randkowym. W Szczecinie przebywa bez stałego meldunku, a na swoim koncie ma już podobne przestępstwa.
Podejrzany stanął już przed sądem jak na razie za obciążające go zarzuty grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Policja nadal poszukuje laptopa, którego zdążył już internetowy oszust sprzedać.

Brak komentarzy: