czwartek, 10 listopada 2011

Zabawa w samobójce czyli jak bawią się dzieci w Afganistanie

Pojawiło się w internecie wideo  pokazujące jak małe dzieci bawią się w terrorystów robiąc samobójczy atak bombowy. W Pakistanie terroryści dla dzieci są życiowymi autorytetami, przez zabawę uczą się morderczych skłonności swoich krewnych.

Krótki filmik pokazuje jak terrorysta (chłopiec ubrany na czarno) żegna się ze znajomymi przed wykonaniem zadania. Oficer bezpieczeństwa (chłopiec ubrany na biało) próbuje powstrzymać przestępce, który chce zamordować nie tylko siebie, ale i cały krąg swoich znajomych, w którym się znajduje.
Wybuch jaki miałby wystąpić po zdetonowaniu bomby jest zastąpiony rzuceniem piasku i kurzu w górę.
Jak donosi Daily Mail ten oburzający film został opublikowany w internecie przez Ahsana Masooda, jednego z ludzi, którzy w ten sposób zachęcają do zabawy swoje własne dzieci.
"Zabawa jest nie tyle zabawna co pouczająca" mówi Ashan.
Salma Jafar z "Save the Children UK in Pakistan" powiedziała:
"To straszne i niepokojące! Te dzieci są wręcz zauroczone terrorystami, a powinny ich potępiać", "jeśli dzieci teraz zafascynowane są przemocą, to ona może w późniejszym życiu stać się ich częścią".


Takie rzeczy na pewno nie są niewinną zabawą, a sygnałem oszczegawczym dla świata, że proceder terrorystyczny sięga coraz młodszych pokoleń...

Brak komentarzy: