wtorek, 29 listopada 2011

Zjawiska natury, których nie da się wyjaśnić

Widziałeś może kiedyś w nocy jak z wody wyłaniają się kule ognia i lecą ku niebu?
Ten fenomen występuje  co roku w październiku w rzece Mekong. Te dziwne zjawisko naturalne występujące w kształcie kól ognia zwanymi potocznie "smokiem". Kule te wyłaniają się z wody, lecą ku niebu, a następnie znikają. Wyniku ich występowania nigdy nic nie spłoneło. Dziwne kule ognia widuje setki osób rocznie i występują nie tylko w Mekongu.

Naukowcy twierdzą, że te zjawisko jest wynikiem fermentacji w osadach rzecznych. Osady takie są pochodzenia zwierzęcego czy pęcherzyków gazu, które wypływają na powierzchnię wody i spalają się. Być może bardzo logicznie to wyjaśniono jednak nie ma żadnego potwierdzenia tej teori.Zazwyczaj rzeczy, które spadają z nieba jak, np. meteory są postaci skały lub fragmentu gwiazdy. Jednak czasami spadają takie rzeczy z nieba, w które człowiek by nie uwierzył nawet jak by zobaczył je na własne oczy. Jednym z takich znalezisk są gwiezdne galaretki.

 Niemcy zjawisko to nazywają sternenrotz, a anglicy star snot. Kolor galaretek jest zazwyczaj przezroczysty lub żółty. Fenomen ten pojawił się już w gazetak około 150 lat temu jednak nie przeprowadzono żadnych badań w tym kierunku. Przykładem może być historia filadelfijskiej policji, która w 1950r. znalazła dziurę głęboką na sześc metrów i pełną tej gwiezdnej substancji.

3 komentarze:

Meg pisze...

Witaj,

Bardzo ciekawy blog, przejrzałam, przeczytałam to i owo, jeszcze zaglądnę nie raz ...na pewno przeczytam wszystkie posty, obiecuję. Póki co zapisuję go do polecanych.

Pozdrawiam serdecznie :)

Admin pisze...

Bardzo nam miło :) Pozdrawiamy ciepło ekipa Zagadkowych Zjawisk :)

Anonimowy pisze...

Ja też codziennie tutaj zaglądam, mimo tego, że nie mam tu konta. Świetne i ciekawe zdarzenia. Szukałam innych, podobnych portali, ale nie znalazłam równie dobrego, jak Wasz. Mam dopiero 11 lat i się interesuję takimi dziwnymi chorobami ludzkimi i niewyjaśnionymi zdarzeniami, wierzę w duchy i to mnie też interesuje. Proszę, dodajcie więcej zagadek i faktów. Pozdrawiam gorąco.