wtorek, 29 listopada 2011

Wytatuowane świnki

Robienie tatuaży może być sztuką, a wiadomo, że artyści tworzący sztukę mają różne kanony piękna. Jedni tatuują ludzi, a drudzy świnie? Tak właśnie, to nie błąd są artyści, którzy spełniają się zawodowo tworząc swoje dzieła na zwierzętach w tym przypadku na świniach. Świnie także mogą być piękne czego dowodzi Wim Delvoye. Tworzy on swoje projekty na jednym z gospodarstw w Chinach. Art Farm znajduje się w miejscowości Yang Zhen niedaleko Pekinu.
 Po śmierci świni jej skóra wymalowana atramentem może tworzyć sztukę, taką skórkę można powiesić, np. w sypialni. U niektórych może to budzić lekki szok, ale są tacy, którzy oddali by wszystko za taką skórkę ze świni.
Każdej śwince modelce przypisany jest opiekun, który ma za zadanie nawilżać jej pomalowaną skórę i dbać by była w dobrym stanie.
Obrońcy praw zwierząt skarżą się, że świnie cierpią niepotrzebnie i są wykorzystywane do niewłaściwych celów zarobkowych
Świnka ta posiada logo stylowej marki Louis Vuitton- co stanie się prawdopodobnie nowym trendem dla torebek, które będą robione teraz ze świńskiej skóry.
Czy to już nie przesada?


"Świnie tworzą piękną alegorię pozwalającą nam pomyśleć czym dla nas jest sztuka i co znaczy. Tworzą linię pomiędzy czym jest sztuka i czym ona nie jest" mówił w jednym z wywiadów artysta Wim Delvoye.

2 komentarze:

Kristin Mann pisze...

przygnębiająca jest ludzka głupota....

Zuzka:) pisze...

biedne zwierzęta :C