czwartek, 18 czerwca 2015

Poruszający film o chowie przemysłowym zwierząt: ludzie to potwory!

W mediach od pewnego czasu dużą popularność zdobywa 6 minutowy film pt. "Samsara" czy "Without Saying a Word ". Przedstawia on całą gorzką prawdę dotyczącą przemysłowego chowu zwierząt.


Film bardzo poruszył wielu widzów, których komentarze mówią same za siebie:
"wytrzymałam cztery sekundy", "zostaję wegetarianinem", "chce mi się płakać". Rzeczywiście serce boleje, gdy ogląda się cierpienie zwierząt, w tak strasznych warunkach!


Powinniśmy być świadomi tego co dzieje się wokół nas i kto tak naprawdę napędza to zło. W dużej mierze jesteśmy odpowiedzialni za to my. Kupując w supermarketach tańsze mięso powinniśmy wiedzieć, że pochodzi ono od zwierząt zamęczanych i przetrzymywanych strasznych warunkach. Producent sprzedając taniej nam swój towar, oszczędza tym samym na zdrowi i życiu zwierząt.


Na krótkometrażowym filmie możemy zobaczyć halę ferm kurzych, obrotową dojarnie krów czy chlewy. Przyspieszone tempo ukazuje straszny los i warunki w jakich żyją zwierzęta. Taka masowa produkcja ma swój finał w supermarketach i w sieciach fast food-owych.


Duża część osób oglądających wideo  jest sceptycznie nastawiona do jego treści. Twierdząc, że w Europie mamy dość bardziej humanitarne metody chowu. Niestety ten trend zwany chowem przemysłowym jest popularny na całym świecie, chodź w zależności od miejsca może się on nieco różnić. Nie wyklucza on jednak nastawienia na zysk za wszelką cenę. Zwierzęta chowane w takich warunkach trzymane są w ciasnocie, nie widzą słońca, nie mogą się ruszać, sztucznie są tuczone.


Nieludzkie traktowanie zwierząt jest dzisiejszą częścią naszego życia. Powinniśmy być świadomi tego co kupujemy, gdyż może mieć to wpływ na życie innych istot. Cały film możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: youtube,com

Brak komentarzy: