wtorek, 23 czerwca 2015

W Gdańsku znaleziono sex zabawkę z XVIII wieku


W Gdańsku podczas badania starożytnego wychodka w starej szkole szermierki archeolodzy odkryli sztucznego penisa. Zabawne i niezwykłe odkrycie liczy sobie 250 lat. Sex zabawka jest obleczona skórą, ma prawie 21 cm długości, a główka penisa jest wykonana z drewna. Badacze są pewni, że obiekt znaleziony na miejscu był faktycznie wykorzystywany do osobistej przyjemności, a nie religijnego rytuału. Wyklucza więc to jakiekolwiek znaczenie mistyczne, penis był przeznaczony wyłącznie do zabawy. Badacze z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku potwierdzili, że zabawka zachowała się w doskonałym stanie. 


O tym odkryciu zrobiło się głośno na całym świecie. Pisze o nim Discovery jak i MailOnline. Penis odkryto w starej latrynie, co składnia do refleksji czemu się tam znajdowało. Marcin Tymiński z Urzędu Wojewódzkiego Ochrony Zabytków powiedział, że "z pewnością ta zabawka była droga, gdyż analiza chemiczna wykazała, że była wykonana z wysokiej jakości skóry." "Jest to niezwykłe znalezisko dla osób badających historię erotyki", dodał.


Fallusy są dość popularnym odkryciem na całym świecie. W styczniu 2015 roku w Niemczech odkryto penisa wykonanego 28 tysięcy lat temu. Jest to najstarsze odkrycie w tej dziedzinie na świecie. 
Źródło: http://www.slavorum.org

Brak komentarzy: