piątek, 4 marca 2011

Jednooki kot/kociak.

W nocy 28 grudnia 2005r.w Redmond, w stanie Oregon przyszły na świat dwa małe kociaki.
Wszystko byłoby w porządku, gdyby jeden z nich nie był chory – urodził się z jednym oczkiem i bez noska. Chory kotek dostał imię Cy - skrót od Cyclops (Cyklop). Jego właściciel 35-letni Allen starał się przez całą noc utrzymać go przy życiu, m.in. karmiąc go mlekiem ze strzykawki. Niestety następnego wieczoru kociak zmarł. Allen wysłał zdjęcia Cy firmie The Associated Press, które zostały opublikowane 6 stycznia 2006r. Wielu internautów powątpiewało w autentyczność zdjęć. Jeden ze specjalistów Tom Stathis zajmujący się edycją zdjęć postanowił zbadać sprawę, właściciel zmarłego Cy powierzył mu aparat z kartą pamięci, na której były zdjęcia Cyklopa z różnych perspektyw. Tom Stathis stwierdził, że zdjęcia nie są sfabrykowane potwierdzając tym samym w mediach ich autentyczność.
Właściciel kota w wywiadzie powiedział, że nie wyrzucił zwłok małego Cy, trzymając je w zamrażarce na wypadek, gdyby naukowcy chcieli przeprowadzić na nim jakieś badania. Zastrzegł tym samym, że na pewno nie wystawi małego Cy na eBay’u.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Co za bzdury! Po pierwsze małe kotki nie mają takich wielkich oczu, nawet gdyby było jedno, to nie byłoby tak duże. Po drugie kocięta rodzą się ślepe - oczka mają zamknięte przez około 2 tygodnie!!!