czwartek, 17 marca 2011

Najbardziej odjechane zwierzęta – mutanty

Kot Yoda otrzymał imię na cześć postaci z filmu Star Wars, ponieważ dzięki swoim szpiczastym uszkom jest niezwykle do niej podobny.

Dwugłowy cielak przyszedł na świat w Stanach Zjednoczonych w 1998r. Otrzymał imię Odbicie.

Czteronogi kurczak został znaleziony w Chinach, w 2005r.

Sześcionoga sarna urodziła się w lipcu 2008r.  Z przodu wygląda normalnie, jednak tylna część jej ciała składa się z dwóch miednic i czterech nóg, z których każda jest sprawna i na każdej z nich może swobodnie chodzić.

Pięcionoga żaba została znaleziona w 2006r. w Wielkiej Brytanii przez małego chłopca, który wyłowił ją z rodzinnego oczka wodnego.

Dwugłowy kociak urodził się w 2006r. i został przez lekarzy zdiagnozowany jako zdeformowane kocie. Rodzina, w której przyszedł na świat zaakceptowała jego wygląd, nie patrząc na opinię lekarzy, tłumacząc całe zdarzenie tym, że kotek był darem od Boga. 

Pięcionogi baranek przyszedł na świat w 2001r. w Wielkiej Brytanii, na farmie w Toddington.

Dwugłowa świnka urodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1988r. Otrzymała imię Rudy.

Dwugłowy wąż stał się fenomenem internetu w 2006r. W roku tym wystawiono go na aukcji eBay, której początkową ceną licytacji było 150.000$!

Dwugłowy żółw kubański został odnaleziony w 2005r. w Hawanie na Kubie.

Suczka o imieniu Wendy jest psem, który urodził się z nadmiernym przyrostem mięśni. Waży ona około 27 kilogramów i przypomina trochę postać z kreskówki Hulk.

Kot, który ma skrzydła żyje w Chinach w prowincji Sichuan, a jego właścicielką jest starsza pani Feng, która tłumaczy sąsiadom, że jej kot nie jest diabłem. Przecież z wyglądu przypomina nawet aniołka.Czteronoga kaczuszka nazywa się Stumpy i urodziła się w 2002r. w Queensland w Australii, niestety zmarła wkrótce po narodzinach.


Nurkowie w 2006r. w prefekturze Wakayama w zachodniej Japonii odnaleźli delfina z dodatkową parą płetw w okolicach ogona.


Syjamskie krokodyle urodziły się w czerwcu 2011r. na krokodylej farmie w okolicach Bangkoku w Tajlandii. Przez to, że są złączone dolnymi partiami ciała posiadają osiem nóg i dwa ogony. 

Naukowcom z Tajwanu  udało wyhodować się trzy świecące świnki, którym wszczepiono zielony fluorescencyjny gen meduzy. Teraz w trojkę w nocy emitują własne zielone światło.Sześcionoga krowa z Kambodży urodziła się 7 października 2003r. w wiosce Phnom Penh.


Żyrafa Gemina urodziła się z krzywą szyją w zoo w Santa Barbara.
Być może jest to ciało zniekształconego kojota, który został zabity 14 lipca 2007r. na ranczu Cero w Teksasie.
Krowa cierpiąca na mutacje genetyczną zwaną nadmiernym przyrostem mięśni lub tzw. podwójnym umięśnieniem. Wąż z nogą pochodził z miasteczka Suining z południowo-zachodnich Chin. Wspinając się po ścianie domu pani Duan za pomocą pazurów ze swojej nogi narobił tyle hałasu, że kobieta budząc się w nocy doznała szoku widząc takiego potwora chwyciła więc za buta i zabiła szkodnika. Owad z rodziny pasikoników cierpi na schorzenie genetyczne, które jest mutacją podobną do tej dotykającej albinosów tylko, że w tym przypadku mutacja sprawiła, że owad ma kolor różowy. 

Jaszczurka o dwóch głowach została znaleziona w prowincji Guangxi County, w południowych Chinach.  Gad został złowiony przez domowego kota na obiad. Szczenię, które przyszło na świat przypominało raczej noworodka ludzkiego niż psa.

Wiewiórka ze śmiesznym zębem wygląda na złą bandytkę.Ryba uległa mutacji prawdopodobnie przez wysoki poziom zanieczyszczenia wody.

Zmutowany kot znaleziony na budowie w południowo-wschodnim Jemenie.

Potwór z Montauk został znaleziony na plaży Long Island. Tak naprawdę nie wiadomo co to jest, na rozwiązanie tej zagadki stworzono teorię, że być może jest to ciało szopa lub kota, które napuchło od wody.
 

Grupa nastolatków w Panamie bawiąc się zauważyła wypełzające z jaskini tajemnicze zwierzę, w obawie o swoje bezpieczeństwo zaatakowali potwora kamieniami i kijami, gdy zwierzę padło wrzucili je do wody, aby się tam utopiło.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

O matko.... niektóre są naprawdę szokujące...

Anonimowy pisze...

wiosce Phnom Penh? Jak według ciebie to jest wioska, to Warszawa musi już być totalną wiochą, skoro ma nawet mniej ludności :/ proponuję włączyć chociażby wikipedię w celach edukacyjnych i nie popisywać się swoją totalną niewiedzą.

dodge pisze...

to Ostatnie cośprzypomina mi troche człowieka

Oczy, Uszy, kończyny

troche dziwne

Anonimowy pisze...

To ostatnie stworzenie to zwykły leniwiec, tyle że bez sierści.