piątek, 28 czerwca 2013

9 najdziwniejszych parad na świecie

Wielu ludzi kocha parady, ale nie każdy wie o istnieniu tych najdziwniejszych. Dzisiaj przedstawimy ich, aż 9 :)

1. Największa na świecie parada bikiniTakie parady są dosyć powszechne, a miasta na całym świecie stale konkurują ze sobą, o to kto stworzy największą i najlepszą paradę. Zeszłorocznym zwycięzcą było miasto Huludao w Chinach, gdzie wzięło udział 1085 skąpo odzianych uczestniczek. Przebyły one ponad 2 km trasę i tym samym pobiły rekord świata w Księdze Guinnessa bijąc na łeb i szyję miasto Panama City Beach, na Florydzie, gdzie wzięło udział 450 dziewcząt. Przedział wiekowy na takich paradach waha się od 4- letnich dziewczynek do 80-letnich babć. Jest naprawdę na co popatrzeć, aż chce się takiego lata!2. Najkrótsza na świecie parada św. Patryka

Ta najkrótsza parada na świecie odbywa się 17 marca w Hot Springs, w Arkansas. Tradycja parady św. Patryka ścięgna 1762r., ale Hot Springsw Arkansas jest ona praktykowana od 2004r. Pomysł na nią powstał w 2003r. w jednym z lokalnych barów. Jest o tyle oryginalna, że jej czas trwania jest bardzo krótki.
Paradujący przechodzą zaledwie 98 stóp długości.

3.Przejdź milę w damskich butach

Ta oryginalna parada odbyła się 20 kwietnia 2013 w Sullivan County, w Nowym Jorku. Była to międzynarodowa impreza mająca na celu zwiększenie społecznej świadomości o gwałtach, napaściach na tle seksualnym i przemocy wobec kobiet. Mężczyźni mieli przejść milę na szpilkach i tym samym pokazać swoją solidarność z kobietami.

4. Japoński festiwal waginy

Odbywa się zawsze w 2 niedzielę marca, w Inuyama-city, w Japonii . Każdy na pewno słyszał o japońskim festiwalu penisa (Honen Matsuri), ale mniej już znany jest festiwal waginy (Ososo Matsuri), który odbywa się w tym samym czasie. Uczestniczki w biało- czerwonych kostiumach przypominających waginę celebrują zdrowie i płodność kobiet.5. Parada Klaunów

Odbyła się ona 8 czerwca 2013 , w Vicennes,w NA. Celowo została zorganizowana w tym miejscu ponieważ jest ono rodzinnym miastem ukochanego przez amerykanów komika Reda Skeltona (1913-1997). Na jego cześć urządzono tak wielką imprezę.

6. Parada syren
Odbyła się 22 czerwca 2013 w Coney Island,w NYC. Została zapoczątkowana w 1983r. i jest ona organizowana co roku.

7. Parada Doo-Dah


Odbyła się 27 kwietnia 2013 w Pasadenie, w Kalifornii. Jest to najdziwniejsza parada, jednak nie jest jeszcze tak słynna jak Parada Róż w Pasadenie. Jest tak samo dziwna jak jej nazwa Doo-Dah. Jej początki sięgają 1978 roku i jest raczej świętem tajemniczości. W czasie jej trwania przez ulice maszerują najdziwniejsze grupy takie jak, np. nauka pieczenia babeczek czy zwolennicy króliczka wielkanocnego. 

8. Parada nagich rowerzystów

Odbyła się w marcu 2013, w Southern Hemisphere i jest organizowana co roku na całym świecie, wszędzie.
Nagość na tej paradzie nie jest wymagana, a jej celem jest uświadomienie ludziom że rowery także mogą stwarzać niebezpieczeństwo.

9. Parada Miłości

Odbywała się ona w Berlinie, w Niemczech. Była największą takiego typu imprezą na świecie. Ludzie ze wszystkich krańców przyjeżdżali na nią, aby manifestować swoją miłość. W 2000r. zadebiutowała milionem uczestników. W 2010r. doszło do kilku wypadków, 21 osób zginęło, a 500 zostało rannych i od tej pory została ona anulowana.

Brak komentarzy: