piątek, 21 czerwca 2013

Dieta językowa czyli nowy sposób,aby zrzucić do 30 kilogramów w ciągu miesiąca!

Chirurgia kosmetyczna opracowała nową metodę, która ma pomóc ludziom stracić nawet do 30 kilogramów w ciągu miesiąca! Tą nową techniką jest łatka na języku przypominająca plaster, wielkości znaczka pocztowego.


Celem tego "plastra" jest, aby przy pomocy bólu pacjenci przestali jeść stały pokarm, a zaczęli odżywiać się tylko i wyłącznie płynami. Materiał użyty do plastra Marlex jest stosowany do naprawy przepukliny. Plaster mocuje się na górnej części języka przy pomocy 6 szwów.


Efektem ubocznym tej metody jest trudność w mówieni bądź kłopoty ze snem. 
"Łatka" na języku jest pomysłem dr Nikolas Chugay , z Beverly Hills, która twierdzi, że wszyscy pacjenci po zabiegu otrzymują łatwy plan diety płynnej, która w pełni potrafi zapewnić wszystkie potrzeby żywieniowe,jednocześnie minimalizując spożywane kalorie. Koszt takiego zabiegu wynosił by około 2000 tysięcy dolarów jednak ta kosmetyczna nowinka musi być jeszcze zatwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.
Istnieje wiele krytyków tej metody między innymi są to kalifornijscy chirurdzy kosmetyczni, którzy uważają, że " z umieszczeniem szwów na języku może wystąpić ryzyko powstania infekcji czy wrzodów na języku. Oprócz tego po takim zabiegu wystąpi nadmierny ślinotok, który podczas snu może skończyć się zgonem.
Metoda dr Nikolas Chugay jest bardzo mało humanitarna, gdyż niesie ona ze sobą okropny ból, łatka może w każdej chwili się odczepić i spowodować niedrożność dróg oddechowych".
Rozumiemy, że pogoń za pięknem musi być bolesna, ale, aż tak?

Brak komentarzy: