sobota, 29 czerwca 2013

Kamieny cudy świata

Natura spłodziła wiele cudów świata, przykładów można mnożyć, ale dziś chcemy wam przedstawić niesamowite skały z Wielkiej Brytanii. Grupa skał o nazwie Brimham Rocks mieści się w 50- hektarowym parku Brimham Moor w North Yorkshire, w Anglii. Skały te od tysiącleci były rzeźbione przez tak kunsztownych rzeźbiarzy jak wiatr, deszcz czy nawet lodowce, które utworzyły podziwiane dziś tak piękne ich kształty. W śród nich istnieje jedna skała o nazwie Rock Idol, która przyciąga najwięcej turystów. Jest to kamień w kształcie piramidy, który wykonuje pozornie niewykonalny balans na małej osi, a niewykonalny dlatego, że waży  200 ton!


To nie żart,a po prostu wynik niesamowitego działania natury. Natura w swoim zanadrzu ma wiele takich zjawisk, których nie może przyjąć nasz zdrowy rozsądek. Mimo wielu pytań i debat badających strukturę Idol Rock stanowi on świetną atrakcję dla turystów. Skała stała się prawdziwym fenomenem i konikiem dla parku Brimham Moor. Kamień jest naprawdę duży ma ponad 4,5 metra wysokości, w której kryje się cała magia tego zjawiska. 


W sumie kamień stał się słynny dzięki internetowi, w którym ktoś umieścił jego zdjęcia. Wielu interneutów uważało, że jest to sztuczka i zdjęcie zostało zmanipulowane, ale spekulacje ucichły po bliższym spotkaniu z Idol Rock. 


Zjawisko to jest trudne do zaakceptowania przez zdrowy rozsądek co czyni go bardziej magicznym. Tak ciężki kamień zachowuje idealną równowagę z małą skałą, która stanowi jego fundament i dużo mniej waży. Jak to się dzieje, że kamień nie upadł? Chyba nikt tego nie jest w stanie wyjaśnić. Sława Idol Rock niedługo przyćmi Stonehenge.

Należny wspomnieć także o innych ciekawych kamieniach znajdujących się w tym parku, takich jak: Dancing bear, Sphinx, Watchdog, Camel czy Turtle. Wstęp do parku Brimham Moor w North Yorkshire, w Anglii jest darmowy od rana do wieczora!


Brak komentarzy: