sobota, 29 czerwca 2013

Legenda o jaskini Żółtego Smoka


Jaskinia żółtego smoka jest jedną z najdłuższych jaskiń w całych Chinach i jednym z cudów świata. Grota powstała dzięki zjawiskom kresowym zachodzącym w wapiennych wzgórzach Suoxiyu, w których erozja przyczyniła się do powstania jej pierwotnego wyglądu i wielu podziemnych strumieni. Miejsce to jest nazywane podziemnym pałacem magii. Zwiedzających przy samym wejściu wita cewka mgły. W środku jest niesamowita kręta droga ozdobiona stalaktytami, stalagmitami, różnokolorowymi kamieniami, a nawet kwiatami.


 Fantastyczny naturalny krajobraz jest najpopularniejszym miejscem zwiedzanym przez turystów w tym regionie. Jaskinia ma długość 15 km, 40 metrów wysokości i 48 hektarów szerokości. Grota Żółtego smoka ma trzy wodospady, cztery stawy i ogromny zbiornik wodny, który ma około 1600 metrów.Największe jego pomieszczenie ma około 12.000 metrów kwadratowych i mogło by pomieścić, aż 10.000 osób! Jaskinię Żółtego smoka można by podzielić na dwie części: suchą i wodną. 


Grota skalda się z wielu tajemniczych jaskiń mieszczących się w jej środku. Wewnątrz Żółtego Smoka słychać ponoć muzykę nieba. Takiego widoku nie da opisać się słowami sami zobaczcie.

Brak komentarzy: