sobota, 29 czerwca 2013

Tajemniczy obraz Doriana Graya

Dorian Gray był zamożnym Brytyjczykiem, mieszkającym w Londynie w czasie epoki wiktoriańskiej.  Był bardzo przystojnym mężczyzną, w którym podkochiwało się wiele kobiet. Ze względu na jego wyjątkową urodę znany portrecista  Basil Hallward  postanowił uwiecznić jego wizerunek na płótnie. Na początku Dorian był sceptycznie nastawiony do tego pomysłu jednak po wielu namowach w końcu się zgodził. Gdy obraz był gotowy młody Gray przeżył szok, nie mógł uwierzyć w to co widział na portrecie. Postanowił go zniszczyć jednak w ostateczności schował go na strychu tak, aby nikt nie mógł go oglądać. Z dnia na dzień portret ponoć był coraz bardziej przerażający, a młody Gray coraz gorzej się zachowywał. 


Znajomi mieli go dość. Z biegiem lat jak wszyscy się starzeli tylko Dorian był taki jak dawniej, młody i przystojny. Pewnego dnia autor portretu postanowił ponownie zobaczyć swoje dzieło. Dzięki przebiegłości i oszukaniu Greya, Basil w końcu zobaczył swoje dzieło, ale to co ujrzał wprawiło go wprawdzie osłupienie. Na obrazie widniała twarz starca. 


Jeżeli zaciekawiła was ta historia i chcecie poznać jej koniec to zapraszamy do przeczytania książki lub obejrzenia filmu o Dorianie Grayu. :)

Brak komentarzy: