"Bardzo chcę żyć i mam nadzieję, że gdzieś tam jest lekarstwo na moją chorobę. Nie obawiam się jednak śmierci, ale moi rodzice wiele już wycierpieli" - powiedział Khan. "Chciałbym żyć dla nich dłużej. Nie chcę po raz kolejny obciążać ich bagażem cierpienia".
Rodzice chłopca Są kuzynostwem, ich małżeństwo zostało zaaranżowane przez seniorów rodu. Doczekali się ośmiorga dzieci, z których piątka urodziła się z progerią i zmarła. Został Ali i dwie jego siostry, jako jedyne nie obciążone śmiertelną chorobą. Na świecie istnieje zaledwie 80 przypadków progerii na świecie! Według lekarzy dzieci z tą wadą genetyczną rodzą się zdrowe, przynajmniej na takie wyglądają, proces starzenia rozpoczyna się u nich między 18, a 24 miesiącem życia.
Dzieci cierpiące na tak nieuleczalną chorobę zazwyczaj cierpią także na: zaburzenia wzrostu, utratę tkanki tłuszczowej, wypadanie włosów, cienką, suchą skórę z brązowymi plamami i zmarszczkami, sztywność stawów, zwichnięcia stawu biodrowego, uogólnioną miażdżycę, choroby serca i udary mózgu.
Choroba jest śmiertelna, najstarsza osoba cierpiąca na progerie mieszkała w Południowej Afryce i zmarła w wieku 26 lat w 2011 r.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz