niedziela, 4 sierpnia 2013

Najstraszniejsze i najbardziej nawiedzone miejsca na Ziemi

W przerażających miejscach ludzi ogrania strach. Boją się, że ujrzą coś czego nie będą mogli wytłumaczyć. Z nadejściem takiej chwili zmienia się życie człowieka. Na początku jest niedowierzanie: czy to kaprys mojej wyobraźni? Potem nadchodzi strach, strach przed nieznanym. Tego czego nie można wytłumaczyć, jest przecież przerażające.
Z takim nastawieniem najczęściej odwiedzamy miejsca osnute legendą o duchach czy innych nie wytłumaczalnych zjawiskach.
Dziś opiszemy najbardziej przerażające miejsca na świecie. Niezależnie czy wierzymy w zjawiska paranormalne czy nie, to te obszary wywołują strach i powątpiewanie u każdego człowieka.

1. Podziemia Edynburga, w SzkocjiOpuszczony i mroczny kawałek historycznych podziemi w  Edinburgu, w Szkocji znajduje się pod mostem w centrum miasta. Pełno tam  opuszczonych piwnic, warsztatów, a nawet domów kupców i rzemieślników. Ludzie przenieśli się do podziemi z powodu wysokiego poziomu zaludnienia w mieście. Niestety  te miejsca zostały ostatecznie porzucone z powodu wilgoci i  nadmiaru wody. Od niedawna zostały otwarte i można je zwiedzać. Te mroczne zakamarki są szeroko odwiedzane przez turystów i badaczy zjawisk paranormalnych. Ponoć można tam spotkać błąkające się dusze.Podczas zwiedzania podziemi wiele osób doświadczyło dziwnych i niewytłumaczalnych zjawisk, takich jak nudności, wymioty czy spotkanie duchów. Są świadkowie, którzy twierdzą, że  zostali nawet zaatakowani przez niezidentyfikowaną postać, która porozstawia rany na ich ciele. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego te zjawy są złowrogo nastawione do ludzi. Przez te wydarzenia podziemia Edynburga stały się jednym z najstraszniejszych miejsc na świecie, ochoczo odwiedzanych przez badaczy zjawisk paranormalnych.

2. Dom seryjnej morderczyni Delphine Lalaurie z Nowego Orleanu, w Luizjanie

W słynnej francuskiej dzielnicy przy Royal Street 1140, stoi nie pozorny trzypiętrowy budynek. Jednak w jego wnętrzu doszło do okrutnych zbrodni, których ofiary po dziś dzień straszą. Na początku XIX wieku jego właścicielka Delphina LaLaurie zasłynęła jako seryjna morderczyni. W piwnicach willi trzymała ciała stu niewolników, których zabiła w bestialski sposób przez tortury. Dom jest znany jako najstraszniejsze i najbardziej nawiedzone miejsce w Stanach Zjednoczonych. Przekonał się o tym  nawet słynny amerykański gwiazdor Nicolas Cage, który kupił posiadłość w 2007 r. W domu dochodziło do niewyjaśnionych zjawisk, na dodatek spadła na niego klątwa ubóstwa. Od kiedy tam zamieszkał popadł w wielkie tarapaty finansowe. Lęk przed duchami niewolników był tak duży, że dom wystawiono na aukcję, kupił go pewien bank.


Oprócz posiadłości Delphiny LaLaurie w Nowym Orleanie istnieje jeszcze wiele nawiedzonych posiadłości, mrocznych cmentarzysk czy pól bitewnych. Z badań wynika, że znajduje się tu 1/4 najstraszniejszych miejsc na świecie! Nie ma co się dziwić, że to miejsce jest przesiąknięte złą energią. Doszło tutaj do wielu morderstw, odprawiano tu obrzędy voodoo czy dochodziło do krwawych bitew. Nowy Orlean wzbudza zachwyt, ale i przerażenie wśród turystów.3. Katakumby w Paryżu, we Francji 


Katakumby w Paryżu są najstraszniejszym miejscem w całym mieście. Dwustu kilometrowy  podziemny cmentarz składa się z szeregu tuneli i dróg zbudowanych z ludzkich kości! 
Jego budowa zaczęła się w 18 wieku, gdy w Paryżu wybuchła wielka epidemia. Z powodu braku miejsc na cmentarzach, zwłoki zaczęto znosić do podziemi. Szacuje się, że jest tam ich od 6 do 7 milionów!
 Dziś cmentarzysko jest atrakcją turystyczną zwaną potocznie Imperium Śmierci. Krążą pogłoski o grasujących tam duchach.


 Śmiałkowie, którzy wchodzili tam sami, albo z nich nie wychodzili, albo trafiali do szpitala psychiatrycznego. Ponoć urządzano tam czarne msze, gdzie sataniści modlili się do szatana.


 Inna legenda głosi, ze żyje tam antychryst. Sama historia tego miejsca mrozi krew w żyłach, a co dopiero podziwiać te wszystkie kości i słyszeć niezidentyfikowane odgłosy.


4.Hotel Stanley w, Kolorado


Hotel Stanley to miejsce rozsławione przez powieść Stephena Kinga, "Lśnienie". Doszło tutaj do licznych obserwacji duchów i zjawisk paranormalnych. Obecnie otwarty jest dla ludzi chcących zatrzymać się tam na pewien czas. Jeżeli jesteście rządni wrażeń zapraszamy do zarezerwowania pokoju 418, w którym dochodzi do najbardziej upiornych zdarzeń.5. Waverly Hills Sanatorium, Louisville, KentuckyWaverly Hills był szpitalem otwartym w 1910 roku, w którym umieszczano chorych na gruźlice pacjentów. Gruźlica przybrała tak ogromne rozmiary epidemii wśród mieszkańców Kolorado, że szpital trzeba było rozbudować, aż do 5 pięter. W 1961 roku Waverly Hills zostało zamknięte. 


Legendy tego miejsca opowiadają o przypadkach samobójstw personelu szpitalnego. Inne o tunelu śmierci, który został zbudowany w celu usuwania zwłok zmarłych pacjentów, a o którym mało kto wiedział. Oprócz tego pacjentów poddawano eksperymentom medycznym. 


Wszystkie te złe wydarzenia są przyczyną licznych nawiedzeń w tym miejscu. 


6. Fort Bhangarh w Indiach

Fort Bhangarh był niegdyś pięknym miastem w północno-zachodnich Indiach. Jednak po podbiciu go przez Jaipur w 1720 roku miasto opustoszało.


 Dziś fort jest kompleksem ruin, w których podobno straszy. Według legendy jakiś czarnoksiężnik pałający się czarną magią, na łożu śmierci rzucił na miasto klątwę. Miała ona sprawić, że wszyscy mieszkańcy  miasta zginą, a ich dusze będą przeklęte na wieki. Ludzie odwiedzający to miejsce doświadczali dziwnych zjawisk. Rząd zabronił jego zwiedzania po zachodzie słońca ponieważ ci, którzy tam pozostawali nigdy nie wracali. Fort Bhangarh jest najbardziej nawiedzonym miejscem w Indiach,

 7. Las Aokigahara w Japonii

Las Aokigahara  znany również jako Morze Drzew jest przerażającym miejscem leżących u podstaw góry  Fuji w Japonii. Przerażającym ponieważ dochodzi tu do wielu samobójstw czy dziwnych zjawisk paranormalnych. Nie prowadzi się statystyk ilości znajdowanych ciał, ale ta liczba zbiegiem lat coraz bardziej rośnie. W 1998 r. zabiły się tu 73 osoby, w 2002 r. - 78. W 2003 r. znaleziono 100 ciał, a w 2004 r. 108. Miejscowe władze zabroniły publikowania liczby znalezionych zwłok, mając nadzieje, że las przestanie być kojarzony z samobójstwami. 


Oprócz wielu takich przypadków widuje się tutaj duchy, dziwne stworzenia, a w dawniejszych czasach odprawiano tu tajemne rytuały. W lesie umieszczonych jest wiele znaków zniechęcających do odebrania sobie życia, np. 2002r. zatrzymano 83 osoby, które chciały się zabić. 9. Zakład poprawczy Mansfield w Ohio

Mansfield jest byłym zakładem poprawczym uważanym za najbardziej nawiedzone miejsce na ziemi. Zginęło tutaj wielu więźniów i strażników w dziwnych i niewyjaśnionych okolicznościach.


Mansfield osnuty jest legendą wielu morderstw czy samobójstw. Naczelnik tego więzienia zamordował tu swoją żonę i postanowił zatuszować zbrodnię. Ludzie, którzy odwiedzają to miejsce opowiadają o woni, którą czuć ponoć jest to zapach perfum żony naczelnika.  


Najbardziej nawiedzonym miejscem jest dziura w podziemiach, do której wysyłano więźniów w celach reprymendy,

10. Rezydencja Monte Cristo, w Nowej Południowej Wali, w Australii

Monte Cristo jest rezydencją kolonialną  położoną w Junee, Nowo Południowej Walii. Jest to najbardziej nawiedzone miejsce w całej Australii.


Mieszkańćy wierzą, że straszy tam duch pierwszej właścicielki, Elizabeth Crawley, która opuściła posiadłość zaledwie dwa razy w ciągu swojego życia.


Po jej śmierci zaczęły się dziać tutaj dziwne rzeczy. Zaczęto słyszeć tajemnicze odgłosy czy widywać zjawę z rozmazaną twarzą. Ludzie opowiadają o przypadkach duszeń przez niewidzialną siłę. Mówi się, że w nocy słychać kroki w całym domu. Dziś rezydencja jest najstraszniejszym miejscem oferującym wycieczki dla odważnych. 

Brak komentarzy: