czwartek, 1 sierpnia 2013

Mała dziewczynka uratowała kobietę, którą reszta przechodniów ignorowała!


Znieczulica społeczna, która jak zaraza rozszerza się się na całym świecie jest największą chorobą XXI wieku. W Kantonie, w południowych Chinach mała dziewczynka pomogła kobiecie, która zemdlała na ulicy z powodu przegrzania. Nikt inny z obecnych dorosłych nie schylił się nawet nad potrzebującą. 
Według Guangzhou News kobieta była sprzątaczką uliczną, która w środę (28.07.2013 r.) zasłabła z powodu upału. Była ignorowana przez wielu przechodniów, aż w końcu pojawiła się mała bohaterka, która była na spacerze z mamą. Nie zastanawiając się ani chwili uklękła przy kobiecie i osłoniła ją własnym parasolem przed słońcem. 
Człowiek o pseudonimie Fok powiedział dziennikarzom, że usłyszał krzyk "Mamo, szybko, pomóż jej!"  Wtedy zdał sobie sprawę o co chodziło. Mężczyzna przyznał się, że poczuł się upokorzony przez to, że sam nie pomógł omdlałej.
1 sierpnia 2013 r. Shenzhen jako pierwsze miasto w Chinach wprowadziło prawo dobrego Samarytanina. Oznacza, że ludzie będą mogli pomagać innym bez obawy przed pozwem do sądu, tak samo jak uczyniła to ta mała dziewczynka.

Brak komentarzy: