sobota, 10 sierpnia 2013

Ponad 400 osób koczuje na stacji metra chroniąc się przed upałami


W Chinach obecnie panują rekordowe upały jakich nie spotykano od 140 lat! Ludzie starają się na wszelkie sposoby przetrwać upalny dzień. Jak donosi Oriental Morning Post większość osób w taką pogodę wybiera się do metra, gdzie temperatura jest znacznie niższa. W czwartek (08.08.2013 r.) naliczono ponad 400 osób, które schroniły się w tunelach stacji  Xingzhong. Jak widzimy na zdjęciach ludzie koczują w podziemiach leżąc na matach lub tekturach. Przypomina to niemal krajobraz jakiejś wojny lub klęski żywiołowej.


Rzecznik Shanghaiskiego Metra w oświadczeniu powiedział "wielu ludzi przychodzi do nas, aby nacieszyć się niską temperaturę, nikomu nie utrudniamy schronienia tutaj, ale musimy utrzymać porządek. Przestrzegamy ludzi przed paleniem papierosów, piciem alkoholu, gry w karty czy spania".
Pewien reporter nagrywający materiał w tej sprawie był oburzony zachowaniem koczujących ludzi twierdząc, że w metrze panuje przeraźliwy smród bijący od nich. Internauci jednak byli przychylnie nastawieni, kładąc nacisk, aby takie osoby nie zakłócały normalnego funkcjonowania stacji. 

Brak komentarzy: