poniedziałek, 25 maja 2015

Chiny- znaleziono 43 jaja dinozaurów!


Jak donosi Daily China odnaleziono gigantyczną skamielinę z jajami dinozaurów podczas robót drogowych w Chinach. Wymiana rur kanalizacyjnych odbywała się w centrum Heyuan,w południowo-wschodnich Chinach. Olbrzymia skamielina zawiera 43 jaja, w tym 19 w stanie nienaruszonym. Obecnie znalezisko jest badane przez specjalistów z Muzeum Dinozaurów w Heyuan.

Jeden z robotników próbował wykraść skamielinę jednak został szybko schwytany przez policję. Funkcjonariuszy, który był na miejscu powiedział: "Jaja dinozaurów znajdują się w skamielinie utworzonej z czerwonego piaskowca. Wcześniej nie zostały one odnalezione ponieważ struktura miasta składa się z wielu warstw. Dopiero dziś są one ściągane".


Specjalista pracujący przy tej sprawie powiedział, że w całych Chinach od 1996 roku odkryto ponad 17.000 tys. jaj dinozaurów. Muzeum w Heyuan szczyci się największa taką kolekcją na świecie.


Heyuan nazywany jest teraz Domem Dinozaurów. Roboty drogowe zostały wstrzymane w odległości 1,3 km od znalezienia skamieliny. Teraz pracują tam archeolodzy. 
Celem badaczy jest teraz ustalenie wieku jaj i gatunku, z którego pochodzą.
Źródło: http://theunexplainedmysteries.com

Brak komentarzy: