wtorek, 26 maja 2015

Niewyjaśnione: 5 Tajemniczych czaszek

Istnieje wiele niewyjaśnionych historii, które skrywa nasza planeta. Jedną z nich jest istnienie tajemniczych czaszek, których pochodzenie do dziś owiane jest tajemnicą. Istnieje wiele teorii na rozwianie tych zagadek jednak żadna z nich nie jest  wstanie utrzymać swojego stanowiska jako fakt. Dziś przedstawimy 5 najbardziej tajemniczych czaszek jakie odkryto na Ziemi.

1. Czaszki Paracas
Paracas jest to preinkaska kultura, która rozwinęła się w legendarnym rejonie Ica, w Peru. Żyło tam niegdyś plemię, które miało nietypową urodę. Jego przedstawiciele mieli wydłużone głowy niczym kosmici. Historia tego plemiona jest nieznana do dziś nie wiadomo skąd przyszli i dlaczego tak nagle zniknęli.


W 1928 roku w Peru w rejonie Ica  odkryto ponad 300 czaszek, których wiek datuje się na 3000 lat. Ich kształt odbiega znacznie od tego, którego znamy. Ich czaszki są o 25% większe i o 60% cięższe niż zwyczajne ludzkie głowy. 


Próbując rzucić trochę światła na tę tajemnicę, przeprowadzono serię testów DNA. Pobrano próbki skóry, włosów, zębów i kości. Wyniki tych badań były niesamowite.


Jak się okazało, czaszki należały do ​​bardzo dalekiego krewnego homo sapiens. Wykryto w ich kodzie mutacje mitochondrialnego DNA, które nigdy nie zostały znalezione w innych istotach ludzkich.

2. Rogate czaszki


Podczas wykopalisk archeologicznych w Sayre, Bradford County, w Pensylwanii w 1880 roku, odkryto dziwne ludzkie szczątki. Ich budowa anatomiczna była poprawna z wyjątkiem wzrostu, który wynosił około dwóch metrów i czaszki, która miała rogi. Kości zostały wysłane do Amerykańskiego Muzeum w Filadelfii, gdzie zostały one skradzione. Nigdy ich nie odnaleziono. Dziś jedynie można podziwiać ich replikę, badań niestety ponoć nie udało się wykonać.

3. Bułgarska czaszka kosmity


W maju 2001 roku Roman Gienczewyj z Płowdiwu  odnalazł dziwną czaszkę. Dziennikarze okrzyknęli ją bułgarskim unikatem. Owe znalezisko miało wielkość głowy dziecka i 6 otworów, z których nie wiadomo, który należał do ust. Czaszka jest cieńsza i lżejsza niż dziecka o około 250g. Badania nad owym odkryciem przeprowadził Dr Danieło Pieszew. Doszedł on do wniosku, że czaszka o takiej konstrukcji nie należy do żadnego znanego nam gatunku, który żył na ziemi. Najdziwniejszą konstrukcją w tej czaszce jest tzw. kostny daszek, który przykrywa czaszkę od góry. Jego obecności nie da się niczym wytłumaczyć. Roman Gienczew zaczął otrzymywać wiele kasowych propozycji w celu sprzedaży czaszki. Od jej odkrycia minęło ponad 10 lat. Od tego czasu słuch o niej zaginął. Jest to bardzo typowe jeżeli o chodzi o takie sprawy. Zawsze, gdy odnajdywane jest coś co by mogło zmienić bieg wielu wydarzeń, ginie to w tajemniczy sposób.

4. Kryształowa czaszka


Kryształowych czaszek odnaleziono już około tuzina. Większość z nich przypisuje się rdzennym kulturom amerykańskim. Inni zaś twierdzą, że jest to dzieło kosmitów.


Kryształowa czasza jest modelem ludzkiej czaszki wykonana jest ona na ogół z kryształu kwarcu. Mają one różne rozmiary są one większe bądź mniejsze od naszych. Nie można określić, w którym roku zostały wykonane i miejsca ich pochodzenia. Jednak da się określić wiek kwarcu, z którego zostały stworzone. Niektóre z nich są tysiącletnie, a niektóre można rzec współczesne. Ich historia najbardziej związana jest z kulturą Majów i ich przepowiedniami. Niektórzy twierdzą, że drzemie w nich magiczna moc bądź są nadajnikami i odbiornikami obcej energii.

5. Czaszka Gwiezdnego dziecka


Odnaleziono ją w tunelu kopali, znajdującej się 100 mil na południowy zachód od Chihuahua. Analiza DNA pozwoliła stwierdzić, że czaszka należała do pięcioletniego dziecka. Jednakże jej wnętrze jest 20 cm większe niż u przeciętnego dorosłego człowieka. Dodatkowo cechuje się ona dużymi, płytkimi oczodołami, brakiem zatok czołowych i spłaszczonym tyłem czaszki. Jej wiek określono na około 900 lat. Badania DNA wykazało, że miało ono ludzką matkę, jednak niewystarczająca jego długość nie pozwala ustalić pochodzenia ojca. Spekuluje się, że był on ponoć kosmitą. Czaszka tzw. Starchild została odnaleziona w Meksyku, podobno istniała tam pozaziemska hodowla lub laboratorium, w którym manipulowano ludzkim DNA.
Źródło:http://anomalien.com

Brak komentarzy: